FRANCOUZSKÁ VLÁDA PŘIPRAVUJE NOVOU PLATFORMU KONKURUJÍCÍ AIRBNB

Dan Rang - May 25, 2020
0

Americké společnosti Airbnb a TripAdvisor, jakož i nizozemský Booking.com, budou mít brzy nového konkurenta ve Francii. Francouzská vláda plánuje zřídit národní rezervační platformu určenou pro turisty, kteří chtějí získat přístup k turistickým nabídkám ve Francii, od ubytovacích služeb až po restaurace.

Projekt, jehož náklady se odhadují na 1,3 miliardy eur, bude financován Caisse des Dépôts a Bpifrance. Je součástí plánu obnovy cestovního ruchu, který nedávno oznámil premiér Édouard Philippe. Celkově plánuje vláda investovat 18 miliard eur k zotavení cestovního ruchu po pandemii COVID-19.

Tisková zpráva meziresortního výboru pro cestovní ruch uvádí, že platforma nebude připravena na toto léto, ale měla by být funkční od roku 2021.

Hodnota projektu

Podle generálního ředitele Caisse des Dépôts Erica Lombarda by francouzský cestovní ruch již neměl být závislý na placených komunitních platformách pro pronájem a rezervaci ubytování, jako jsou Airbnb a Booking.

Sám podporuje potřebu opětovného propojení se zákazníky a zároveň by chtěl poskytovat komplexnější informace o turistických atrakcích v zemi, tj. konkrétní lokality, otevírací doba atd.

S tímto projektem vedeným zástupcem generálního ředitele Caisse des Dépôts Olivierem Sichelem by francouzská vláda měla mít plnou kontrolu nad nabídkou cestovního ruchu ve Francii. Jedná se však o velkou výzvu, neboť nepůjde o jednoduchý boj proti hráčům, jako jsou Airbnb a Booking.

Airbnb těží ze silné pověsti

Služby nabízené společností Airbnb jsou ve Francii velmi oblíbené. Během loňského léta je využilo 8,5 milionu Francouzů. V období od 15. dubna do 15. května 2020 navíc hledalo ubytování pro nadcházející měsíce na platformě 21,2 milionu Francouzů.

Tento vysoký počet uživatelů umožnil americkému gigantu lépe porozumět potřebám francouzských zákazníků v otázce krátkodobých pronájmů. Ani to však Airbnb nezabránilo propustit 25 % své pracovní síly (1 900 lidí) kvůli ekonomickému propadu způsobenému pandemií COVID-19.

Související články

Komentáře

Přidat komentář