BEZPLATNÉ TESTOVÁNÍ: KUBA PLÁNUJE OŽIVIT CESTOVNÍ RUCH

Joe McClain - Jul 27, 2020
0

Kuba vstoupila do třetí fáze znovuotevírání svých hranic, a zatímco mezinárodní turisté nemohou vstoupit na ostrov přes Havanu, která je stále ve fázi 1, turistické aktivity jsou opět obnoveny na korálových ostrovech v severo-centrální části země a Largo del Sur Cay.

Kubánský ministr cestovního ruchu Juan Carlos García Granda uvedl, že všem turistům budou provedeny PCR testy na Covid-19. Země se snaží propagovat sebe sama jako klidnou, zdravou a bezpečnou turistickou destinaci pro potenciální návštěvníky.

V současně době provozují tři kubánská letiště mezinárodní lety – Cayo Coco, Cayo Largo del Sur a „Abel Santamaría“ v Santa Claře. Normalizace pravidelných letů na Kubu bude možná poté, kdy Havana, hlavní město země, vstoupí do třetí fáze otevírání hranic.

Mezinárodní turisté mohou nyní navštívit korálové ostrovy, kde mají hotely osvědčení podle zavedených bezpečnostních a zdravotních protokolů. Nemohou se však pohybovat po ostrově. Ačkoliv několik zemí přijalo opatření, která odrazují od mezinárodních letů, ministr uvedl, že jsou přijata opatření k zajištění bezpečnosti cestujících.

„Dáme všem turistům z jiných zemí bezplatný test PCR. Kromě toho existuje jistota, že pracovníci jsou zdraví a v každém hotelu je lékař, zdravotní sestra a epidemiolog,“ uvedl ministr cestovního ruchu.

„100 % destinací má omezení. Cestovní ruch vyžaduje čas, aby se vrátil do normálního stavu, a nezačne se zotavovat až do konce roku. Odhaduje se, že čísel z roku 2019 nebude celosvětově dosaženo až do roku 2022,“ uvedl ministr poté, co informoval, že Kanada, hlavní zdrojový trh pro ostrov, prodloužila cestovní omezení do 31. srpna, a to i přesto, že mnoho turistů již má pobyt na Kubě zarezervován.

Dále však uvedl, že Rusko, třetí nejdůležitější trh, přidalo Kubu na seznam bezpečných zemí a ministerstvo již „obdrželo žádosti o létání na korálové ostrovy s týdenní frekvencí pro druhou polovinu příštího měsíce“.

Pokud jde o evropské země, kubánský ministr zdůraznil, že Kuba si udržuje prestiž bezpečné země, a proto „jsme připraveni začít propagovat zimní sezónu a můžeme zcela ujistit, že budeme udržovat dosažené podmínky“. Dodal však, že mezinárodní cestovní ruch je mírný.

Kuba v současnosti čeká na zařazení na seznam zemí, které Evropská unie považuje za bezpečné, aby mohla znovu oživit důležité odvětví své ekonomiky. Air France je jednou z leteckých společností, které obnoví lety na Kubu. Původním plánem bylo znovuotevření trasy Paříž – Havana v červenci, ale kvůli zpožděním kubánské vlády byly lety odloženy na září.

Ostrov chce rovněž oživit domácí cestovní ruch, a proto ministr García Granda oznámil kubánským médiím možnost prodeje všech nabídek v plně směnitelné měně prostřednictvím účtů krytých magnetickými kartami. Tato alternativa by měla být k dispozici všem v průběhu srpna.

„Budeme rovněž nabízet vše v CUC (kubánský konvertibilní peso), ale pokud bude někdo chtít platit v cizí měně, bude tak moci učinit. Abychom podpořili tuto možnost, poskytneme slevu 10 %. Obchody s důrazem na mezinárodní cestovní ruch budou také prodávat v cizí měně, vždy v souladu s předpisy konkrétní země,“ řekl.

Jakmile bude krize překonána, je jedním z cílů Kuba najít „větší spojenectví s kulturou, jakož i cestovní ruch specializovány na potápění, přírody a kvalitu života“.

Doposud registrovala Kuba 2 449 případů pacientů s koronavirem. 2 321 se již zotavilo a 87 zemřelo. Dlouhodobé uzavření sektoru cestovního ruchu vedlo k ekonomickému poklesu v zemi, což představuje o to větší problém vzhledem k jeho důležitosti pro kubánské hospodářství (příjmy ve výši 3,3 miliard amerických dolarů v roce 2018).

Související články

Komentáře

Přidat komentář