SANTA FE: KULINÁŘSKÉ CENTRUM AMERIKY

Richard Moor - Oct 17, 2011
0

Už brzy začne v Santa Fe v Novém Mexiku každoroční kulinářský festival. Listopad se tak stane měsícem jídla a vína a chybět nebudou ani zábavné soutěže a přehlídky.

Festival v Santa Fe je určitě velkou kulinářstkou událostí v zemi. Každý, kdo se pohybuje v pohostinství se přijede podívat na nespočet soutěží ve vaření a zábavných představení pro děti i dospělé. Festival navíc podporuje neziskový projekt "Cooking with Kids" (Vaření s dětmi).

Festival odstartuje Restaurační Rally. Závod se odehraje v parku Santa Fe Plaza a zápolit spolu budou servírky a číšníci v bezpečném přenosu podnosů s nápoji. Není samozřejmě možné nic nerozlít, a proto je závod skvělou zábavou pro všechny.

V soutěži šéfkuchařů se představí silná konkurence. Rozhodčími budou kuchaři známí z televize a jejich úkolem bude vybrat toho nejšikovnějšího a nejnadanějšího šéfkuchaře. Každý kdo rád vaří je srdečně zván, aby se zúčastnil soutěže v amatérské kategorii.

Mnoho návštěvníků si kupuje vstupenky, které nabízejí vedle výrazných slev v řadě restaurací a barů také neomezené hodiny vaření pro děti i dospělé. Další zajímavou výhodou jsou lekce ochutnávání vína nebo sleva na ubytování po dobu trvání festivalu, od 1. do 23. listopadu.

Z každé prodané vstupenky jde minimálně 10 dolarů neziskové organizaci Cooking with Kids. Organizace spolupracuje se žáky základních škol, informuje je o zdravém životním stylu a správných stravovacích návycích.

Děti se učí, jak připravit jídlo z cenově dostupných potravin, což je v dnešním světě opravdu praktický přístup. Věřme, že festival letos v listopadu opět přiláká dost návštěvníků, kteří pomohou místním dětem změnit svůj přístup ke stravování.

Související články

Komentáře

Přidat komentář