KYPR ZAŽÍVÁ NEJLEPŠÍ ROK ZA POSLEDNÍCH DESET LET

Andrea Hausold - Feb 27, 2012
0

Rok 2011 byl pro kyperský turismus nejlepší za posledních deset let. Za úspěch může velký příliv ruských turistů.

V roce 2011 stoupla turistika na Kypru o 10,1 %, což je první dvoumístné číslo, které Kypr zažil od roku 2000. Procenta se týkají příjezdové turistiky, výnos z turismu stoupl o celých 12,9 %, což je pro Kypr možná ještě zajímavější údaj.

Za velkým nárůstem příjezdové turistiky stojí z velké části příliv ruských turistů a zájem německých turistů.

Ruští turisté si našli cestu na Kypr už před nějakým časem, zejména díky zjednodušení vízových povinností. Nedávný nárůst turistů z Ruska je ale opravdu fenomenální.

Také letecká doprava mezi těmito dvěma zeměmi významně vzrostla (z Kypru se dnes létá do 16 ruských destinací), a to i díky nedávné modernizaci letišť na Kypru. Počet ruských turistů tak stoupl v roce 2011 na 334 079, což představuje nárůst o 49,2 %.

Druhý nejdůležitějším trhem je Spojené království, to se ale potýká s krizí, a tak Rusko získává náskok. Na Kypr míří také čím dál více turistů z Německa, jen v roce 2011 jich přijelo o 13,4 % více než v roce předchozím.

I turistů ze Středního východu přijelo v roce 2011 na Kypr více. Jejich nárůst se ale v nejmenším nevyrovnal ruským turistům. Kypr teď jen musí doufat, že vzájemné vztahy s Ruskem se budou i nadále příznivě vyvíjet.

Související články

Komentáře

Přidat komentář