GREGORIÁNSKÝ KLENOT - BATH LÁKÁ MILIONY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Larry Brain - Oct 31, 2011
0

Bath má pověst jednoho z nejkrásnějších měst v Británii. Jeho kouzlo láká miliony příznivců kultury i historie; a není divu - na seznamu UNESCO už je přes dvacet let.

Město Bath leží v anglickém Somersetu nedaleko od Bristolu a má za sebou dlouhou historii, která se vepsala do tváře města.

Podle legend vznikl Bath ještě před příchodem Římanů. První dochované písemné prameny ale hovoří o lázních z původním názvem Aquae Sulis (nebo "vody bohyně Sulis"), které zde založili Římané v roce 43 našeho letopočtu. Dobrá pověst lázní se rychle rozšířila a jak míjela stalení, stalo se významným centrem v průmyslu vlny.

Místní krásná gregoriánská architektura láká do Bathu
miliony turistů. Každoročně sem přijedou na jednodenní výlet téměř čtyři miliony návštěvníků. Další milion tady rovnou stráví několik dní.

Z místních památek rozhodně stojí za vidění Royal Crescent, což je typický příklad gregoriánské architektury, postavený na návrh Johna Wooda mladšího. Klášterní kostel svatého Petra a Pavla známý také jako Bathské opatství představuje další architektonický skvost. Část základů je až ze 7. století, současná struktura pochází ale až z 16. století.

Bath je známé kulturní centrum, za návštěvu určitě stojí obdivovaná Victoria Art Gallery, Holburne Museum of Art a Herschel Muzeum of Astronomy. A žádný návštěvník by si neměl nechat ujít Římské lázně. Jejich kouzlo se nedá zachytit na fotografii nebo filmu. Přijeďte a uvidíte sami.

Související články

Komentáře

Přidat komentář