PASSBOOK ZJEDNODUŠŠÍ ŽIVOT LETECKÝM SPOLEČNOSTEM I PASAŽÉRŮM

Richard Moor - Sep 17, 2012
0

Letecké společnosti Virgin Australia, American Airlines a Delta Airlines nedávno oznámily, že se připravují na užívání mobilní peněženky Apple Passbook. Budou tedy akceptovat letenky, které si cestující zakoupí přímo do svého mobilního telefonu.

Passbook je nová mobilní aplikace operačního systému iOS6, který má přijít do prodeje ve středu. Tiskový mluvčí společnosti Virgin Australia potvrdil, že aerolinky mají v plánu této aplikace využívat. Pasažéři ta tak budou moci uložit letenky do svého iPhonu. Své plány potvrdila společnost také na Twitteru: "Je to tak, budeme pracovat s aplikací Passbook pro telefony iPhone."

Podle blogu o cestovním ruchu Skift také společnosti American Airlines a Delta Airlines se ve využívání Passbooku připojí. Společnost American Airlines uvedla ve svém oficiálním prohlášení na Skiftu, že během několika málo týdnů přijde s aktualizací aplikace, která by měla Passbook podporovat.

Operační systém iOS6 je novinka, která se má představit světu ve středu na modelu iPhone 5. Součástí bude Passbook, podpora dalších jazyků pro virtuálního osobního asistenta Siri, nové mapy a mnoho dalšího.

Kromě letenek umožní Passbook majitelům iPhonů mít klubové karty, vouchery, kupóny a lístky do kina na jednom místě. Z telefonu se tak stane mobilní peněženka, se kterou lidé budou moci použít v obchodech místo klubových karet, v kině místo papírových lístků a na letištích místo letenek. Díky ochotě leteckých společností vyzkoušet nové technologie smartfonů nebudou cestující muset zbytečně čekat v řadě.

Síť vysokorychlostních vlaků Eurostar, která spojuje Londýn s Paříží a Paříž s Lille a Bruselem spustila podobnou službu. Díky nové aplikaci, která spolupracuje s Androidem, se můžete místo klasické jízdenky vykázat při telefonem. Zakoupenou virtuální jízdenku si přečte snímač a vy můžete rovnou nastoupit. Od března je tato aplikace dostupná pro iPady, iPody i iPhony.

Související články

Komentáře

Přidat komentář