LUXUSNÍ HOTELY ČELÍ KRITICE ZA ZPOPLATNĚNÍ INTERNETU

Kevin Eagan - Nov 7, 2011
0

Internet už bereme jako samozřejmost, na cestách si za něj ale většinou musíme připlatit, a to hlavně v luxusních hotelech. Kritici tvrdí, že takovýto přístup je nepřijatelný.

Prioritou každého hotelu by měli být spokojení klienti a hosté. Už několik let si neumíme život bez internetu představit, většina turistů proto ubytování bez internetu ani nezvažuje. Háček je v tom, že zatímco většina hotelů střední třídy nabízí internet zdarma, luxusní hotely si za připojení účtují ještě příplatek.

Podle
American Hotel & Lodging Association požaduje celých 75 % hotelů na úrovni Hiltonu, Four Seasons nebo Marriott poplatek 15 - 20 dolarů za den. Pro srovnání: z hotelových řetězců střední třídy požadují poplatek navíc jen 2 %.

Mnozí hosté takového poplatky kritizuje, zejména vzhledem k ceně luxusního hotelového pokoje, jehož cena snadno dosáhne 500 dolarů za noc. Odborníci však upozorňují, že dokud budou hosté za internet poslušně platit, změna situace je v nedohlednu. Hotely se k poplatkům navíc často staví s tím, že když si jejich hosté mohou dovolit zaplatit za pokoj tolik, pár dolarů navíc už je nezruinuje.

Hotely se liší také co do hodnocení kvality. Existuje hned několik systémů jako jsou body, hvězdičky, nebo diamanty. Velmi často se však zákazníkům očekávané kvality nedostane. Podle nedávného průzkumu hostům nejčastěji a nejvíce vadí nedostatečné osvětlení a malý tlak vody. Na seznamu nechybí ani předražená balená voda, pomalé připojení k internetu a málo prostoru na hygienické potřeby.

Související články

Komentáře

Přidat komentář