LYON SE TĚŠÍ NA ARABSKÉ TURISTY

Anna Luebke - Dec 17, 2012
0

Letecká společnost Spojených arabských emirátů se chystá spustit přímou linku z Dubaje do Lyonu, která by měla výrazně podpořit turistiku do francouzského města. Lyon leží v krásném Rýnském údolí a se svou rozlohou 48 km2 je to největší město v regionu Rhône-Alpes.

V současné chvíli je Lyon 35. destinace v Evropě a podle programového ředitele programu Only Lyon, Lionela Flasseura, přispějí přímé lety do Lyonu ke zvýšení počtu arabských turistů.

V Lyonu se setkávají kulturní menšiny z celé Evropy a město je navíc rozmanité i co se týče náboženství. I přes malý počet muslimů tu najdete mešitu. Také se zde usazují muslimové ze Severní Ameriky.

Lyon leží při soutoku dvou řek mezi horami, což mu dodává naprosto unikátní a zajímavou atmosféru. Město bylo dějištěm důležitých historických událostí a největší slávu zažilo v dobách Římské říše a v Renezanci. V 1. stol. před Kristem to bylo centrum slavné Galie.

Podle odhadů navštíví Lyon každoročně až 5,5 milionu turistů. Úřady pro cestovní ruch se chtějí s očekávaným nárůstem turistiky vyrovnat do roku 2015 zbudováním 3000 nových pokojů ke stávajícím 12000.

Díky bohaté historii, která se stále odráží na tváři města, nechybí Lyon ani na seznamu UNESCO. Při procházce Lyonem můžete na stavbách pozorovat vývoj města. Město hrálo velmi důležitou a snad i zásadní roli v politickém, kulturním a ekonomickém vývoji celé Evropy. A v celé Evropě nenajdete město, které by se Lyonu vyrovnalo.

Už od založení Lyonu se tu soustřeďují správně mířené obchodní i strategické aktivity nezbytné pro příznivý vývoj každého města. Vývoj navíc eskaluje každý rok. Podle historických záznamů expanduje celá dvě tisíciletí.

Dneska je Lyon ukázkou výjimečného vývoje a revoluční architektury spjaté s plánováním města. Vedle sebe zde stojí architektonické ukázky stylů napříč stoletími.

Lyon je opravdu město se vším všudy. A přestože má za sebou bohatou historii, vývoj se tu nikdy nezastavil.

Související články

Komentáře

Přidat komentář