MAĎARSKO: ZEMĚ KONGRESOVÉ TURISTIKY

Cecilia Garland - Jun 20, 2011
0

Maďarsko zažívá nebývalý nárůst kongresové turistiky. Podle statistiky je na tom dokonce lépe než před krizí a zahraničních návštěvníků stále přibývá. Obliba tohoto odvětví cestovního ruchu se šíří po celé zemi.

Za první čtvrtletí roku 2011 zaznamenala kongresová turistika v Maďarsku zatím největší nárůst. Mezinárodní akce přilákaly na maďarskou půdu na 17.000 lidí, z větší části z ciziny.

Dvě třetiny akcí se konaly v Budapešti, o zbytek se podělily Gödöllő, Szeged a Pécs. Hodně firem se také vyhýbá zvýšeným nákladům za ubytování tím, že pořádají setkání mimo velká města. Oblíbená je zejména oblast Balatonu.

Nárůst kongresové turistiky také příznivě ovlivňuje i vývoj maďarské ekonomiky. Průměrná délka konferencí v zemi je 3,3 dny a průměrný počet účastníků 198. Obě čísla převyšují průměr EU.

Tato čísla se netýkají pouze obchodních jednání, celých 23 % všech akcí byly totiž lékařské konference. Většina jednání a konferencí se konala v hotelech, ale vědecké instituce a vysoké školy začínají v této oblasti hrát stále významnější roli.

Příčiny náhlého úspěchu kongresové turistiky v Maďarsku nejsou zcela jasné. Svou zásluhu na tom očividně má nárůst počtu středisek vhodných k pořádání takových akcí. Image země pozvedl také vstup Maďarska do EU, a to zejména v očích Velké Británie a Německa.

Související články

Komentáře

Přidat komentář