MAURICIUS - RÁJ NOVOMANŽELŮ

Samuel Dorsi - Jun 27, 2011
0

Mauricius patří bezesporu mezi nejkrásnější a nejoblíbenější destinace novomanželů. Jedinečná romantická atmosféra ostrova láká každoročně tisíce párů, aby zde začali svou společnou cestou životem.

Mauricius je nádherný ostrov Indického oceánu východně od Madagaskaru. Už celá léta patří k nejoblíbenějším destinacím svatebních cest. Na jeho popularitě se podílí jeho poloha, nádherné prostředí i kulturní bohatství. I místní kuchyně jasně odráží střet afrických, asijských a evropských prvků, který dodává Mauriciu jedinečnou atmosféru.

Důvodů, proč je ostrov vyhledávaným rájem novomanželů, je celá řada. Ostrov nabízí relativní izolaci od zbytku světa, což z něj dělá klidné a romantické prostředí. Křišťálově čisté vody přímo vybízejí ke šnorchlování a oblíbenou aktivitou je i potápění k vrakům. A ti, co si chtějí o dovolené zalenošit, ocení výlety na lodích v místních vodách, nebo mohou trávit slunečné dny na nádherných plážích lemovaných palmami.

Slovo luxus se tu skloňuje ve všech pádech a kvalita místních služeb je opravdu bezkonkurenční. Zejména hotely a lázeňská a golfová střediska dělají Mauriciu čest. Třeba středisko Beau Rivage na pláži Belle Mare nabízí vily s bazénem, terasou a obsluhou 24 hodin denně.

Mauricijská kuchyně je proslulá po celém světě svojí rozmanitostí. Mnoho místních restaurací nabízí lahůdky exotické malajské a pikantní thajské kuchyně. Hotel Royal Palm má hned tři restaurace, každá s pestrou nabídkou jídel. Také lázeňské a golfové středisko Dinarobin a hotel Paradis & Golf Club jsou proslulé uměním svých kuchařů a patří mezí vyhledávaná střediska.

Související články

Komentáře

Přidat komentář