MADRIDSKÝ MICE SEKTOR ČEKÁ V ROCE 2022 NÁVRAT NA PŘEDKRIZOVOU ÚROVEŇ

Justin N. Froyd - Aug 2, 2021
0

Podle studie provedené madridskými úřady mezi květnem a červnem obnoví Madrid ve druhé polovině roku 2021 48 % své činnosti v MICE sektoru. K navrácení na předkrizovou úroveň by mělo dojít v prvních šesti měsících roku 2022.

11 % setkání, která bude do konce roku hlavní město Španělska pořádat, budou mít mezinárodní charakter (Spojené království, Spojené státy, Německo a Francie), zatímco 32 % z nich bude národních a 57 % regionálních.

Pokud jde o formát událostí, více než polovina těchto událostí (52 %) bude fungovat na bázi osobní přítomnosti, zatímco 36 % bude udržovat hybridní formáty a pouze 13 % se rozhodlo pro ryze digitální formát.

Městská rada v Madridu v prohlášení zdůraznila, že mezi národními pobídkami, veletrhy a schůzkami, které bude Madrid hostit do konce roku, vynikne zejména několik zasedání zdravotnického sektoru a také největší letecký navigační kongres ve světě.

Konkrétněji se jedná například o ESTRO, mezinárodní kongres pořádaný Evropskou společností pro radioterapii a onkologii, který od 27. do 31. srpna ve Ifema Madrid propojí profesionály v oblasti radiační onkologie, od lékařů po terapeuty a zdravotní sestry. Mezi 9. a 11. říjnem se navíc uskuteční další národní kongres Španělské společnosti pro stomatologickou protetiku (SEPES).

Na mezinárodní úrovni bude uspořádán Světový kongres ATM, a to konkrétně organizacemi Civil Air Navigation Services Organisation (CANSO) a Air Traffic Control Association (ATCA). Půjde již o devátou edici a událost se uskuteční od 26. do 28. října v Ifema Madrid, a to zcela na bázi osobního setkání. V tomto případě navíc její organizátoři již potvrdili, že edice 2022 a 2023 se budou rovněž konat v Madridu.

Do konce roku 2021 bude hlavní město od 7. do 11. prosince hostit také Globální telekomunikační konferenci (GLOBECOM). Podle některých prognóz je lékařsko-vědecký sektor jedním z nejvíce etablovaných v madridském MICE sektoru, přičemž v tomto oboru je naplánováno nejvíce události. Následuje automobilový a technologický sektor.

Studie, kterou připravila společnost Madison Market Research, také obsahuje analýzu vývoje MICE odvětví během prvních čtyř měsíců roku.

Podle jejích závěrů mají zařízení spojená s tímto odvětvím v průměru 19 % své kapacity. Všichni profesionálové a společnosti, které se studie účastnily, však věří v očkování jako záruku oživení sektoru.

Jedním z odlišujících prvků madridského sektoru je závazek k dědictví, aby město zanechalo po skončení kongresů pozitivní stopu. Jde o aspekt, který je prosazován, například v případě ESTRO, a to již od procesu kandidatury a který přispívá ke kvalitě a vůdcovské roli hlavního města v tomto segmentu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář