EKOTURISTIKA: NOVÝ TREND NA JIHU MISSISSIPPI

Anna Luebke - Dec 5, 2011
0

Slovo ekoturistika se v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Stále více oblastí vytváří podmínky pro šetrnou ekoturistiku. Patří mezi ně také jižní Mississippi a pobřežní souostroví Gulf Islands.

Ekoturistika má už v cestovním ruchu své nezpochybnitelné místo. Její cíl je jasný a často vede k zajímavým iniciativám a projektům, které pomáhají chránit životní prostředí a rozšířit povědomí o této problematice.

Mnoho destinací si je vědomo rostoucí poptávky po ekoturistice a snaží se jí proto přizpůsobit své reklamní kampaně. Nedávno se do toho pustili na jihu Mississippi a zdejší úřady pilně pracují na vytvoření odpovídajících podmínek.

Příznivce turistiky určitě nadchnou nádherné přírodní scenérie a neodradí je ani trochu drsnější terén. Přesně to mají totiž nejraději. Pobřežní ostrovy Gulf Islands splní očekávání mladších i starších.

Unikátní park má 12 okruhů a rozkládá se na území Mississippi a Floridy. Některé oblasti jsou dostupné autem, jinam se člověk dostane jen na lodi. Jsou tu vlastně dvě hlavní části, které jsou od sebe asi 2 hodiny cesty autem, a v obou jsou k dispozici jednoduchá nebo dobře vybavená tábořiště.

Turisté mohou využít čtyř návštěvnických center, kde vám také doporučí místa, která stojí za vidění. Podniknout se toho tady dá hodně, od pěší turistiky, cykloturistiky, koupání a šnorchlování až po rybaření, pozorování ptáků a ježdění ve člunu. V současnosti se místní zaměřují na ekologické aspekty. Mapují proto celou oblast a chtějí vytvořit novou síť tras, která by přitáhla ekoturisty.

K vidění je tu toho hodně, například řeka Pascagoula a určitě i samotné ostrovy. Zdejší pláže jsou neobyčejně bílé a místní příroda určitě zaslouží ochranu. Příkladem za všechny jsou část Petit Bois a ostrovy Horn Islands.

Související články

Komentáře

Přidat komentář