Nákupní tipy pro české turisty v Chorvatsku s možností úspory za DPH (Tax Free)

Laura Maudlin - Jul 20, 2011
0

Občané České republiky, kteří jako turisté cestují mimo Evropskou unii, mohou využít Tax Free služeb (vrácení DPH) a tím si zpříjemnit zahraniční dovolenou levnějšími nákupy bez DPH. Mezi oblíbené destinace hojně navštěvované českými turisty stojí za zmínku Chorvatsko (800.000 Čechů ročně), kde je vysoké DPH 23 % a tím tedy i vyšší úspora za nákupy.

Chorvatsko je často vnímáno jako země, kam se vyráží za levnou dovolenou a čeští turisté tak moc nepočítají s útratami "okolo" za nákupy oblečení, obuvi či hodinek. Přesto prodělala tato země v posledních letech dramatický vývoj v oblasti maloobchodu a stavby nových shopping center.

Zde je uvedeno několik z nich:

Záhřeb:

Roses Fashion Outlet, Vrankovec 1, Sv. Križ Začretje, přímo u dálnice mezi Mariborem a Záhřebem

City Center One http://www.citycenterone.hr

King Cross http://www.kingcross.hr

Avenue Mall http://www.avenuemall.com.hr

Garden Mall http://www.gardenmall.hr

West Gate http://www.westgate.com.hr


Rijeka:

Tower Center http://www.rijeka-shopping.com

Split:

Joker http://www.click4you.com/split/mainang=en&link=4&selectionMode=4&customerId=1193233148917

Osijek:

Esseker http://www.essekercentar.hr

Šibenik:

Dalmare center http://www.dalmare.hr

City Life http://www.city-life.com.hr

 

V těchto nákupních centrech je možné nalézt i řadu u nás oblíbených značek, např. Nike, Mango, Tom Tailor, Orsay, New Yorker, Hervis, Zara, Bata, Marks&Spencer, Top Shop.

 

Příklad úspory při nákupu v Chorvatsku:

Pokud nakoupíte kalhoty a tričko v celkové hodnotě 745 HRK, tj. 2659 Kč, dostanete zpět 98 HRK, tj. 350 Kč. Při nákupu luxusních hodinek v hodnotě 20.000 Kč (5602 HRK) ušetříte 2909 Kč (815 HRK). Stačí si v obchodě požádat o Tax Free formulář, ke kterému přiložíte originál účtenky. V Chorvatsku je minimální výše nákupu, kterou musíte utratit v jeden den a v jednom obchodě, abyste si mohli nechat vrátit DPH, 740 kun, tj. cca 2600 Kč a zboží musíte do 3 měsíců vyvézt nepoužité. Při výjezdu ze země si musíte nechat formulář orazítkovat na celním úřadě a pak již stačí nechat si vyplatit peníze v hotovosti např. na výplatním místě Global Blue, Vodičkova 38.

 

Kontakt: Ing. Jiří Macas, MBA

country manager, tel.: +420 606 656 616

 

Komentáře

Přidat komentář