BAREVNÁ NAMIBIE - RÁJ FOTOGRAFŮ

Tomas Haupt - Dec 5, 2011
0

Krásy Namibie objevili fotografové i hollywoodští producenti. Každý, kdo navštíví tuto okouzlující zemi na jihu Afriky si odnese hluboké dojmy a vzpomínky na překrásnou krajinu.

Namibie je naprosto jedinečná země, kterou už na svých vítězných fotografiích zachytilo nemálo fotografů. Také hollywoodští producenti sem jezdí natáčet a diváci MTV ze svých oblíbených klipů určitě znají některé nejznámější památky. Namibie toho k prozkoumání i obdivování nabízí opravdu hodně.

Nejlepší je začít v hlavním městě, Windhoeku, kde se nachází jediné mezinárodní letiště v zemi. Pokud čekáte přeplněné centrum, asi vás trochu zklame. Windhoek je skromné, ale velmi živé město a představuje zajímavou kulturní směsici.

Na safari se dostanete nejpohodlněji letadlem. Během několika málo hodin tak můžete překonat velké vzdálenosti a náročný terén. Dostupnost letecké dopravy často svádí k návštěvě nechvalně proslulého Pobřeží koster nebo dechberoucích písečných dun Sossusvlei.

Pobřeží koster má zvláštní atmosféru. Prorezlé vraky nákladních lodí doplňují kostry na břeh vyvrhnutých velryb. Sossusvlei je velmi stará pánev tvořená usazeninami solí a jílu. Díky přítomnosti nejrůznějších minerálů nabízí celou paletu proměnlivých barev. Nejznámější obrázek jsou černé seschlé stromy trčící z popraskaného bílého jílu. V pozadí jsou vidět mohutné písečné duny, z nichž největší dosahují až 320 metrů.

Návštěva rezervace Kulala je luxusní záležitostí. K dispozici jsou zde nádherné přepychové chaty a sruby, které svědčí o obrovském potenciálu Namibie. Národní park Etosha možná nenabízí rekordní počet ohrožených druhů, ale pár vzácných exemplářů se tu najde. Za zmínku také stojí, že park patří mezi nejcennější namibijské památky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář