10 NEJBEZPEČNĚJŠÍCH ZEMÍ SVĚTA

Wayne M. Gore - May 17, 2010
0

Zločin, loupeže a vraždy jsou v dnešní době na denním pořádku. Pokud máte štěstí, setkáte se s násilím pouze na televizní obrazovce, kde pak ale běží od časného rána do pozdní noci. Není se tedy čemu divit, že se lidé chtějí vyhnout násilí alespoň během dovolené. Tourism-Review.cz vám přináší přehled deseti nejbezpečnějších zemí světa podle serveru OpenTravel.com. Nechte se inspirovat a vyberte si pro svou dovolenou bezpečné místo!

KYPR

Kypr, třetí největší ostrov ve Středozemním moři, je destinací, kde je osobní bezpečí garantováno. Navzdory konfliktu s Tureckem, který v 70. letech 20. století rozdělil ostrov na severní a jižní část, je Kypr jednou z nejbezpečnějších zemí v Evropě. Trestná činnost je tu minimální, takže ani nemusíte na noc zamykat dveře.

DÁNSKO

Dánsko je jednou ze zemí severní Evropy, která se řadí mezi ty nejbezpečnější na světě. Počet případů úmyslného zabití je velmi nízký: 0,88 na 100.000 obyvatel. Kapesní krádeže jsou také velmi řídké. Nehrozí zde ani žádné nebezpečí napadení zvířetem a přírodních katastrof se také obávat nemusíte. Dánsko je ideální pro cykloturistiku, obzvláště pokud rádi jezdíte na rovině.

ISLAND

Island je proslulý svými horkými prameny, gejzíry a panenskou přírodou. Na Islandu je v podstatě jen jedno významnější město a tím je Reykjavík, takže pokud kolem sebe nemáte rádi hodně lidí, Island je pro vás tím ideálním místem. V minulém roce nebyly zaznamenány žádné případy úmyslného zabití, což dělá z Islandu bez pochyby nejbezpečnější zemi světa! Island má pouze 700 policistů a ti údajně při sobě nenosí ani zbraň. Celkem je v zemi pouze 130 vězňů, kteří navíc díky volnému režimu mohou své rodiny o státních svátcích volně navštěvovat.

IRSKO

Zelený ostrov známý svou kulturou, whisky a pivem patří také mezi jednu z nejbezpečnějších zemí světa. Počet případů úmyslného zabití je jeden z nejnižších v Evropě: 0,32 na 100.000 obyvatel. Čísla také potvrzují, že Dublin je mnohem méně nebezpečný než velkoměsta v Japonsku, Austrálii nebo Kanadě!

JAPONSKO

V západních zemích žije mnoho lidí, kteří by udělali cokoliv, jen aby ochutnali pravé Japonské suši a zároveň mohli pozorovat Fuji, posvátnou horu Japonska. Země ale nabízí mnohem více a navíc - do Japonska se nemusíte bát vycestovat sami. Počet případů úmyslného zabití je 0,44 na 100.000 obyvatel ročně, a tak se Japonsko společně se Singapurem řadí mezi nejbezpečnější asijské země. Krádeže a trestná činnost jsou v Japonsku také velmi řídké a v porovnání s ostatními asijskými zeměmi by turisté měli Japonsko považovat za obzvláště bezpečnou destinaci. V Japonsku dokonce funguje služba ztrát a nálezů. Jestliže někde něco zapomenete, je velmi pravděpodobné, že to najdete přesně na stejném místě, kde jste danou věc ztratili.

LUCEMBURSKO

Lucembursko je podle průzkumu společnosti Mercer nejbezpečnější zemí světa. Jelikož se jedná o malou zemi s pouhým půl milionem lidí, výsledky průzkumu se tak vztahují na celý národ. O lidech žijících v Lucembursku se říká, že jsou jedni z nejspokojenějších na světě a není se čemu divit - země má vysoce vyspělou ekonomiku a nejvyšší hrubý domácí produkt na obyvatele na světě.

NOVÝ ZÉLAND

Nádherná krajina, hory, jezera a pobřeží Nového Zélandu jsou snem každého turisty. Žádné politické nepokoje, stabilní ekonomika a izolace dělají z Nového Zélandu jednu z nejbezpečnějších zemí světa. Počet případů úmyslného zabití je 2,0 a jiné násilné zločiny tu neznají. Žádná jedovatá zvířata jako například pavouci či hadi na Novém Zélandu nežijí. Nikdy tu nebyl zaznamenán případ, kdy by žralok zaútočil na člověka, a nehrozí tu ani žádné nebezpečí přírodních katastrof, protože ostrov je od tropických cyklónů dostatečně vzdálen.

NORSKO

Norsko je skandinávská země proslulá krásnými fjordy. Co si více přát? Norsko s počtem případů úmyslného zabití 0,71 na 100.000 obyvatel je také jednou z nejbezpečnějších zemí v Evropě. Žádné války, žádné politické nepokoje a ani přírodní katastrofy tu nehrozí. Norsko je ideální zemí na dovolenou, obzvláště pokud nejste milovníky příliš teplého počasí. Nicméně nemůžete počítat s tím, že se vám do Norska podaří zakoupit levnou dovolenou - ze skandinávských zemí je Norsko tou nejdražší.

SINGAPUR

Singapur je oblíbenou turistickou destinací. V zemi vedle sebe žije několik kultur: čínská, malajská, indická, arabská a západní. Mezi kulturami nedochází k žádným konfliktům, proto se Singapur řadí mezi neobvyklá a zajímavá místa světa. Taktéž se řadí mezi nejbezpečnější země světa! Počet případů úmyslného zabití je pouze 0,38 na 100.000 obyvatel. Porovnáme-li tento výsledek s Venezuelou nebo Hondurasem, jejichž počty dosáhly 58 a 52 případů úmyslného zabití na 100.000 obyvatel, je toto číslo neobvykle nízké.

ŠVÝCARSKO

Švýcarsko je proslulé svými hodinkami, vlaky, bankami a horami. Jako takové není Švýcarsko oblíbenou turistickou destinací jen pro pěší turisty nebo lyžaře. Jedná se také o jednu z nejbezpečnějších zemí světa. Podle průzkumu společnosti Mercer patří Ženeva, Bern a Curych mezi nejbezpečnější metropole světa. Počet případů úmyslného zabití je 2,2 na 100.000 obyvatel ročně.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář