DALŠÍCH 5 NEJBLÁZNIVĚJŠÍCH HOTELŮ

Pat Hyland - Mar 7, 2011
0

Každého zcestovalého turistu dříve či později omrzí obyčejné hotely, které jsou jeden jako druhý. Tak proč si dovolenou nezpestřit a nezkusit něco nového? Server Oddee.com připravil seznam dalších netradičních hotelů a vám ho zprostředkoval Tourism-review.cz.

Domy hlava nehlava

Hotel Inntel v Nizozemsku

V nizozemském městě Zaandam je hotel sestavený z několika na sebe poskládaných domů. Hotel Inntel navrhlo společenství architektů Delft ve studiu WAM Architecten. Je vysoký 40 metrů, má 11 podlaží a 160 pokojů. Domy, ze kterých je hotel složený, mají pro tento kraj typickou zelenou fasádu ze dřeva.

Na noc v kůži křečka

Hotel Hamster ve Francii

Budova s názvem "Hamster Villa" (Křečkova vila) z 18. století ve francouzském městě Nantes skrývá unikátní pokoje. Hosté hotelu Hamster se mohou těšit na chutné zrní pro křečka, zaběhat si v křeččím kole a složit hlavu v pohodlné kupce sena. Pokoje navrhli dva architekti, kteří se zabývají pronajímáním neobvyklých míst zákazníkům se smyslem pro dobrodružství.

Auta kam se podíváš

Hotel V8 v Německu

Německý Stuttgart není jen mezinárodním centrem automobilového průmyslu. Nachází se zde také Hotel V8, který jeho architekt zasvětil autům. Výrobním materiálem pro konstrukci každého pokoje či postele se stal nějaký druh vozidla. Proto mají hosté, co se týče noclehu, široký výběr. Nabídka "životní jízdy" začíná u modelu Morris Minor a končí u Mercedesu.

Noclech na smetišti?

Hotel Corona Save the Beach v Itálii

V roce 2010 se stal italský Řím svědkem otevření prvního hotelu postaveného kompletně z odpadků. Hotel Corona Save the Beach navrhl umělec HA Schult. Na stavbu hotelu s pěti pokoji a recepcí se spotřebovalo kolem 12 tun odpadu, který byl sesbírán z pláží po celé Evropě. Hlavní myšlenkou stavby je upozornit veřejnost na rostoucí znečištění životního prostředí.

Největší budova, která je zároveň sochou

Hotel Tianzi v Číně

Hotel Tianzi v čínském městě Langfang v provincii Che-pej zaujme návštěvníky na první pohled. Má deset pater a přezdívá se mu také Hotel císaře nebo Hotel syna nebes. Byl postaven v roce 2000 a je zobrazením tří bohů. Vedle sebe zde stojí bůh štěstí Fu, bůh prosperity Lu a bůh dlouhověkosti Shou. Hotel byl dokonce zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako největší budova, která je zároveň sochou.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář