5 NEJHLUBŠÍCH JEZER NA SVĚTĚ

Ashley Nault - Oct 10, 2011
0

Na světě je mnoho jezer, která jsou ideálním místem pro dovolenou. Objevte pět nejhlubších sladkovodních jezer na světě, u kterých můžete odpočívat obklopeni krásnou přírodou. Představuje vám je Tourism-Review.cz.

5/ Jezero Matano, Jižní Sulawesi, Indonésie

Matano si turisté oblíbili kvůli křišťálově čisté vodě. S maximální hloubkou 590 m je to páté nejhlubší jezero na světě a nejhlubší jezero v Indonésii. Žije zde mnoho endemických druhů ryb, živočichů i rostlin. Návštěvníci si zde také mohou vyzkoušet rafting, vodní lyžování, jízdu na kánoi nebo potápění. Turiské mohou vyrazit na výlet i do okolních lesů nebo prozkoumat unikátní domorodé vesnice.

4/ Velké Otročí jezero, Kanada

Velké Otročí jezero je druhé největší jezero v Kanadě a jedno z nejkrásnějších jezer v Severní Americe. Díky maximální hloubce 614 m a průměrné hloubce 41 m je to také čtvrté nejhlubší jezero na světě. Jezero je zajímavé předvším krami, které plují na jeho hladině. Jezero si oblíbili jak příznivci kanoistiky tak rybolovu a pozorování divoké přírody (žijí zde lišky, vlci a kojoti).

3/ Malawi, Velká příkopová propadlina, Afrika

Malawi s průměrnou hloubkou 292 m a maximální hloubku 706 m je třetí nejhlubší sladkovodní jezero na světě. Kouzelné jezero známé také jako Nyassa leží mezi Malawi, Tanzánií a Mozambikem. Ve zdejších tropických vodách žije více druhů ryb než v kterémkoliv jiném sladkovodním jezeře na světě. V červnu 2011 mozambická vláda oficiálně vyhlásila jezero přírodní rezervací. Jezero je rájem pro milovníky plavání, šnorchlování, potápění a samozřejmě i opalování. Na pobřeží nejsou žádná rušná turistická střediska, takže si člověk může nerušeně užít klidnou a křišťálově čistou vodu.

2/ Tanganika, Velká příkopová propadlina, Afrika

Maximální hloubka jezera Tanganika je 1470 m a průměrná 570 m. Jedná se o druhé nejhlubší a druhé největší jezero co do objemu na světě. Zároveň je to nejdelší sladkovodní jezero na světě (max. délka: 673 km, max. šířka: 72 km). Leží na pomezí čtyř zemí - Burundi, Demokratické republiky Kongo, Tanzanie a Zambie. Okolní hornatá krajina nabízí úžasné scenérie a jezero samotné je ideální pro sportovní rybolov, plavání nebo pozorování volně žijících živočichů.

1/ Bajkal, Sibiř, Rusko

Průměrná hloubka 744,4 m dělá z Bajkalu neboli Perly Sibiře nejhlubší jezero na světě. Jeho maximální hloubka je 1642 m. Navíc je to také nejstarší sladkovodní a druhé nejobjemnější jezero na světě. Obsahuje 20 % povrchové sladké vody na světě. Jezero je domovem 1700 druhů rostlin a živočichů a 1100 z nich se nevyskytuje nikde jinde na světě. Kromě krásné krajiny Bajkal nabízí i výletní plavby, jízdy v kajaku či na motorce nebo také rafting a bruslení. Za pozornost stojí i místní zachovalá etnická kultura.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář