TOP 10 NEJLEPŠÍCH NÁKUPNÍCH ULIC NA SVĚTĚ

Anna Luebke - Feb 25, 2019
0

Orchard Road, Rua Oscar Freire, Kohlmarkt, Via Montenapoleone jsou jedny z nejprestižnějších nákupních ulic, jež jsou mezi turisty velmi oblíbené. Mnozí cestující, a to jak zahraniční, tak i tuzemští, zahrnují nákupy do jejich cestovních plánů a mnoho z nich usiluje nejen o suvenýry. Móda, šperky a mnoho dalších luxusních předmětů jsou často na seznamu. Tourism Review vám představuje nejlepší a nejvíc ikonické ulice pro nákupový turismus.

Regent Street, Londýn

Menší než Oxford Street, s nímž pravidelně soupeří, ale na rozdíl od toho, byl Regent Street založen s úmyslem stát se komerční ulicí. Je elegantnější a exkluzivnější a architektura ulice je pouze třešničkou na dortu. Na ulici se nachází přibližně 100 obchodů, z nichž je mnoho zajímavých, jako například ten věnován společnosti Apple (první v Evropě) nebo Hamleys, nejstarší a největší hračkářství na světě.

Kohlmarkt, Vídeň

Již Římané proměnili toto místo na jednu z hlavních silnic a o stovky let později si osobnosti jako Mozart, Haydn nebo Chopin vybrali ulici pro své bydliště. Ale pravděpodobně to byli královští dvorní klenotníci, kteří zde žili, co udělali z Kohlmarktu nejkrásnější ulici v rakouském hlavním městě. Procházení se kolem světlých výloh Tiffany's nebo Chopard, nebo mezi rakouskými obchody jako Gadner nebo Schullin, s výhledem na palácovou kopuli Hofburgu, je opravdu pohled k nezaplacení.

Orchard Road, Singapur

Chtěli byste vstoupit do jednoho z největších nákupních center s více než 800 tisíci metry čtverečních. Pokud ano, tak Orchard Road v Singapuru je místem pro vás. Největší bulvár hlavního města obsahuje více než 500 provozoven. Jsou zde sochy a skleněné fasády, které vytvářejí živou atmosféru a „veteránské" nákupní střediska, jako je Tangs, sdílejí cestu s nováčky jako je ION Orchard, futuristická oblast s uměleckou galerií.

Nanjing Road, Šanghaj

Nanjing Road je jednou z největších nákupních ulic na světě. Je to rozsáhly nákupní ráj, který začíná v centru Šanghaje, sahající od východu na západ. Rovněž zde pravidelně probíhá světelná show, promítající historii země od komunismu a Kulturní revoluce až po dekadentní exotiku, kterou země procházela v dvacátých letech 20. století. Ulice je takřka nekonečná a můžete dokonce vstoupit na falešný trh – s dobovými replikami – a najít autentické hedvábí nebo porcelán nebo nové položky Versace.

Ginza, Tokio

Kromě toho, že je jednou z nejznámějších lokalit na planetě zemi, je Ginza rovněž jedou z nejluxusnějších ulic Tokia. Je doplněna některými japonskými zvláštnostmi, jako jsou obchody specializující se na městské kmeny: milovníci anime, gotická lolity atd. a vše, co si dokážete představit o budoucnosti elektroniky. Budovy, navrženy architekty jako jsou Renzo Piano nebo Kume Sekkei, také dodávají půvab této kosmopolitní čtvrti.

Via Montenapoleone, Milán

Na severovýchodě Milána, sídla Montenapoleone, byly často navštěvovány postavami jako jsou Verdi (říká se, že složil operu Nabucco v této oblasti) či sám Napoleon, po němž je místo pojmenováno. Tato elegantní italská ulice je však dnes páteří Quadrilatero della Moda, módní čtvrti, kde i obchodníci vypadají jako modely.

Rodeo Drive, Los Angeles

Kdokoliv obeznámen se slavným filmem s Julií Roberts Pretty Woman, zná tuto ulici, která je rovněž domovem pro Giorgio Beverly Hills či Gucci. Je to nákupní ulice, která miluje módu natolik, že má dokonce svou vlastní alej s bronzovými plaketami, Walk of Style, uznávající persony historie módy.

Champs-Élysées, Paříž

Historické dědictví je patrné na této ulici, kde se slaví vše: od politických projevů po sportovní události (končí zde Tour De France). Pokud je ale Champs-Élysées něčím slavné, je to pro své nákupní maratony. Během dvoukilometrové procházky, která odděluje Place de la Concorde od Arc de Triomphe, můžete najít obchody jako Louis Vuitton nebo Tiffany & Co., stejně jako další památné značky jako Cartier, Dior, Gucci, Valentino nebo dokonce i Ferrari, které si vybralo toto místo pro svůj butik. Kromě toho, je zde bezplatné Wi-Fi připojení a ulice se každou první neděli v měsíci stává pěší zónou.

Myeongdong, Soul

Podle výrobců kosmetiky utratí korejské ženy dvakrát více za make-up než zbytek světa. S těmito čísly tedy není divu, že Myeongdong, velká obchodní oblast jihokorejského hlavního města, je rájem kosmetických salonů. Vedle „západnějšího" Gangnamu, další komerční čtvrti, je zde mnoho aktivit a kromě nejvýznamnějších značek světa zde jsou i muzea, historické budovy a různé další architektonické skvosty.

Bahnhofstrasse, Zurich

Doslovný překlad „ulice železniční stanice" pravděpodobně neprobudí v mysli člověka mimořádný luxus, který se nachází v 1,4 kilometrech Bahnhoffstrasse. Tato komerční ulice je však obvykle na samém vrcholu nejdražších nákupních ulic na světě. Od svého vzniku (již v roce 1864, kdy byla zbořena městská opevnění) nabízí elegantní procházku z hlavního nádraží k jezeru, během níž projde návštěvník kolem dvou největších bank země, rozkošného obchodu se sladkostmi – Sprüngli – a samozřejmě i obchodů největších módních značek světa.

Související články

Komentáře

Přidat komentář