4 NEJEKOLOGIČTĚJŠÍ HOTELY

Andrew J. Wein - Oct 1, 2012
0

Celý svět začíná vnímat alarmující stav přírodních rezerv a znečištění ovzduší. Je jen málo nedotčených kousků zeleně, kde si může člověk v klidu odpočinout a hotely už začínají reagovat změnou přístupu. Hotely se čím dál častěji uchylují k ekologickým materiálům a stávají se z nich klasické příklady architektonického návratu k přírodnímu a kulturnímu dědictví. Tourism-review.cz vám přináší popis hotelů, které se snaží nezatěžovat životní prostředí.

1. Hotel Eaten Smart v Hongkongu

380, Nathan Road, Kau-Lung v Hongkongu

Eaton Smart je vytříbený ekologický hotel, který si oblíbí každý ochránce přírody. Odnož hotelů Langham leží v srdci hongkongské části Kau-Lung a uprostřed rušné ulice poskytuje příjemné ekologické zátiší. Od základů po střechu vyhovuje hotel veškerým standardům mandátu EarthCheck. Mandát je seznam základních kritérií Výzkumného centra pro trvale udržitelný cestovní ruch. Ručníky se neperou každý den, což šetří jak peníze, tak energii. Hotel přitom daruje téměř polovinu finančních úspor místním nevládním organizacím, díky čemuž si získal respekt a dobrou pověst po celém světě.

2. Středisko a lázně Philea v Melace

2040 Lot Jalan, Ayer Keroh, Melaka v Malajsii

Jako první vás při návštěvě tohoto skvělého střediska zaujme vysoký jehličnan vyrobený ze použitých pet-lahví. Lahvovník je celkem 9 metrů vysoký a jasně ukazuje, jak je důležité recyklovat biologicky těžce odbouratelné materiály, jako je plastik. Ze stromu se už stala turistická atrakce, která toho hodně vypovídá o snaze střediska Philea najít ekologicky udržitelnou cestu k luxusu. Většině hostů bere zdejší šetrný přístup dech, protože hotel je nejen ekologický, ale má také styl. Celé středisko je na seznamu UNESCO a představuje mílový kámen na cestě k zelenější budoucnosti.

3. Hotel Orchard Garden

San Francisco, Spojené státy

Hotel Orchard Garden je chloubou Spojených států, protože vnáší do moderního ruchu všestranného velkoměsta jako je San Francisco ekologický nádech. Ochota hotelu adaptovat se na zelený způsob myšlení a šetřit přírodu se projevuje na používání ekologických materiálů. Americká rada pro ekologické stavby na projektu budovy spolupracovala a z návrhu vzešel příjemný hotel v elegantním prostředí pro náročné. Orchard Garden patří k nejluxusnějším hotelům v Zálivu, poskytuje ty nejlepší služby a přepychové prostředí člověka přímo láká zapojit se do ochrany přírody. Za zmínku určitě stojí, že hotel má také osvědčení od LEED (organizace pro energetické a ekologické plánování) a je teprve čtvrtou budovou, která toto osvědčení získala.

4. Hotel One Aldwych v Londýně

One Aldwych, Londýn, Spojené království

Hotel One Aldwych je šetrný k životnímu prostředí, ale nabízí veškerý komfort a služby luxusního ubytování ve Spojeném království. Pětihvězdičkový hotel prosazuje zelené myšlení ve všech sférách provozu. One Aldwych využívá podtlakovou kanalizaci, svítí se tu LED diodami, bazén se nečistí chlorem a také při stavbě byly použity ekologické materiály. Návštěva hotelu je zajímavá exkurze do ekologického přístupu k životu a přiměje vás uvažovat o tom, jak díky svému pobytu zde sami pomáháte přírodě. Tento ve všech směrech ekologický hotel ukazuje, jak je možné skloubit šetrnost k přírodě a tradiční luxus v Covent Garden ve Westminsteru.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář