NEJOBLÍBENĚJŠÍ TURISTICKÉ DESTINACE NĚMCŮ V LETNÍ SEZÓNĚ

Michael Trout - Jul 26, 2021
0

Letní sezóna je v plném proudu a mnoho zúčastněných stran v odvětví cestovního ruchu se těší na toto období po náročných měsících v kontextu Covid-19.

O letošním roce je třeba říci, že na rozdíl od loňského léta bude větší důraz kladen na mezinárodní cestování, zatímco domácí cestovní ruch se vrátí mírně do pozadí.

To je také případ Němců, kteří budou v příštích několika týdnech cestovat mnohem více do zahraničí, zejména do přímořských destinací po celém světě. Ale kam konkrétně jejich kroky povedou?

Antalya stále na vrcholu, ale jsou i překvapivé destinace

Asociace pro internetový cestovní prodej (VIR) a Amadeus vyhodnotili rezervace all-inclusive zájezdů a zájezdů na poslední chvílí z dat rezervací mezi 19. červnem a 13. zářím, které byly provedeny online prostřednictvím systému Amadeus do 15. června.

Studie ukázala zajímavý vývoj z hlediska nejoblíbenějších turistických destinací Němců. Zatímco Antalya (Turecko) je stále na vrcholu seznamu nejpopulárnějších destinací mezi Němci, Punta Cana (Dominikánská republika) se stala nejoblíbenější letní destinací z destinací na střední a dlouhé vzdálenosti.

Čtyři řecké ostrovy v top 10

Stejně jako před dvěma lety je v žebříčku na prvním místě Antalya před Mallorkou. Heraklion na Krétě se letos posunul o jedno místo na třetí místo, hned za ním jsou další dva řecké ostrovy, Rhodos a Kos.

Hurghada v Egyptě se umístila na šestém místě, navzdory dlouhodobému varování federální vlády ohledně cestování. Za touto destinací následují Kanárské ostrovy Fuerteventura, Gran Canaria a Tenerife, které se i nadále těší velké popularitě.

Seznam 10 nejoblíbenějších turistických destinací uzavírá další řecký ostrov Korfu. Vítězem sezóny je Heraklion s růstem (ve srovnání s rokem 2019) mezi 9 a 15 %.

Dominikánská republika roste na popularitě

Pokud jde o destinace na dlouhé a střední vzdálenosti, Punta Cana je přímo na vrcholu popularity. To představuje ve srovnání s rokem 2019 skok o dvě místa. Podíl destinací v Dominikánské republice je téměř třikrát vyšší než před dvěma lety.

Maledivy zaznamenaly menší nárůst. Zde se podíl zdvojnásobil, ale souostroví v Indickém oceánu je stále na druhém místě žebříčku.

Dubaj je na třetím místě, přestože byl na vrcholu seznamu před dvěma lety. Za emirátem následuje Cancun (Mexiko), Abú Dhabí (SAE), Mauricius, Havana, Seychely a také Santo Domingo a Puerto Plata v Dominikánské republice.

Většina cestuje v párech, méně výdajů

Drtivá většina (60 %) německých rekreantů cestuje v párech, zatímco 19 % cestuje na rodinné dovolené. Průměrná doba zájezdu se zvýšila z 8,7 na 9,2 dní.

Rovněž letos Němci utrácí za rekreaci o něco méně. V roce 2019 byla průměrná cena prázdninových balíčků 1995 eur, zatímco v létě 2021 byl zaznamenán mírný pokles na 1930 eur.

Další trend je patrný v chování při rezervaci, neboť se německé rezervace provádějí blíže datu odletu. Mezi rezervací a odletem je v průměru 71 dní, zatímco před dvěma lety bylo časové rozpětí 77 dní.

Související články

Komentáře

Přidat komentář