LONDÝN A VÍDEŇ NEJPOPULÁRNĚJŠÍMI OBCHODNÍMI DESTINACEMI V EVROPĚ

Theodore Slate - Jul 10, 2017
0

Obchodní cesty jsou možným ukazatelem ekonomického růstu. Pokud se počet pracovních cest zvyšuje nebo klesá v určitých regionech, je možné vyvodit závěry o tamní ekonomice.

Londýn a Vídeň jsou nejoblíbenější obchodní destinace v Evropě. Mimo Evropu cestuji evropští byznysmeni nejčastěji do New Yorku a Šanghaje. Společnost BC Travel analyzovala data související s obchodními cestami a výsledky zveřejnila v posledním vydání zprávy „Cities & Trends Report". Tato zpráva vychází z údajů o rezervaci letů z osmi významných obchodních destinací v Evropě: Belgie, Německo, Francie, Irsko, Lucembursko, Nizozemsko, Švýcarsko a Velká Británie.

Ve srovnání s rokem 2015 došlo pouze k nepatrným změnám v pořadí nejoblíbenějších obchodních destinací v Evropě. Co se týče měst, zvítězili Londýn, Vídeň a Amsterdam. Díky zvýšení o 7.1 % v letecké dopravě do Barcelony, poskočilo město z 9. na 6. místo. Madrid je druhým španělským městem v žebříčku s nárůstem – 14.9 %. V tomto směru bylo hlavní město Španělska největším skokanem a poskočilo na osmé místo. Zvýšený počet letů do dvou největších španělských měst je spojen se znovuzrozením španělské ekonomiky, která vzrostla o 3.2 % v roce 2016. Z hlediska zemí si nejlépe vedlo Spojené Království, těsně za ním se umístilo Německo a zmíněné Španělsko.

Interkontinentální cesty z Evropy jsou na vzestupu. New York a Šanghaj zůstaly prvním a druhým mezi mezikontinentálními obchodními destinacemi pro evropské byznysmeny. V roce 2016 však Dubaj předčil Peking a Singapur se zvýšením o 7.5 % oproti předchozímu roku. Jedním z důvodů je skutečnost, že Dubaj se připravuje na světovou výstavu Expo. Otevírá se mnoho cenově dostupných hotelů, což z města činí méně nákladné místo pro schůze a konference.

Z hlediska států samotných zůstávají na špičce preferencí obchodních cest Spojené státy. Rozvojové země Čína a Indie jsou na druhém a třetím místě. Většina služebních cest se koná po letních prázdninách v září (9.5%). Kvůli svátkům je prosinec nejméně frekventovaným měsícem.

Související články

Komentáře

Přidat komentář