ITB 2022: NEJVĚTŠÍ VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU BUDE OPĚT ONLINE

Theodore Slate - Dec 20, 2021
0

Již potřetí za sebou byl kvůli pandemii Covid-19 zrušen největší veletrh cestovního ruchu ITB Berlín 2022. Tentokrát plány organizátorů ITB zmařila vysoká incidence a varianta viru omikron, která se rapidně šíří Evropou.

Místo plánovaného veletrhu přímo na místě, který měl proběhnout od 9. do 13. března 2022, se nyní veletrh cestovního ruchu bude konat digitálně.

Současná pandemická situace a s ní spojená zpřísněná cestovní omezení a také omezení účastníků velkých akcí by vedly k nejistotě v plánování. Veškeré eventy tak budou streamovány, a to buďto od 8. března, nebo od 9. března do 11. března. Přesné datum zahájení ještě nebylo upřesněno.

„Samozřejmě jsme zvažovali i odložení ITB Berlín na léto, ale po konzultaci s našimi partnery jsme ponechali termín začátku března, neboť jde o důležité datum pro cestovní ruch, protože letní měsíce představují hlavní provozní fázi pro sektor,“ okomentoval situaci Martin Ecknig, generální ředitel Messe Berlin.

Díky digitálním nabídkám, jako je kongresové streamování a Digital Business Day, a také novým regionálním cestovním událostem v průběhu roku, bude sektoru přesto v roce 2022 nabídnuta vysoká úroveň technicky vzrušujícího obsahu a nové obchodní příležitosti.

Důraz bude kladen také na to, jak se průmysl může v budoucnu stát odolnějším vůči krizi a lépe se připravit na budoucí pandemie a vážné události.

Nebudou zde však žádné virtuální veletržní stánky jako na ITB 2022. V průběhu roku je plánována roadshow s několika „malými ITB“ v různých městech Evropy. Přesná data a místa však ještě nebyla stanovena.

Všichni vystavovatelé na březnovém veletrhu obdrží zpět své zálohy v plné výši a budou jim také vráceny peníze za již rezervované vstupenky.

Kromě přechodu na digitální model nejvýznamnějšího veletrhu cestovního ruchu, zareagovalo Messe Berlin na současnou situaci rovněž zrušením dalších akcí, včetně Mezinárodního zeleného týdne 2022 a odložením Fruit Logistica.

Výstavní společnost nebude v lednu a únoru 2022 pořádat žádné vlastní velké akce. Zelený týden měl probíhat od 21. do 30. ledna. Fruit Logistica byla odložena z 9. až 11. února na 5. až 7. dubna 2022.

Obě akce jsou předními mezinárodními veletrhy s celosvětovým významem ve svých odvětvích a tradičně zahajují berlínský veletržního roku.

Související články

Komentáře

Přidat komentář