TOP10 NEJVÍCE UTRÁCEJÍCÍCH ZEMÍ V MEZINÁRODNÍM TURISMU

Joe McClain - Jul 8, 2013
0

Turistický trh se v posledním desetiletí zásadně mění. Čína, Rusko a další formující se trhy skočily na první místa, týkající se utrácení peněz za turismus. Výdaje Číny na zahraniční cestování dosáhly 102 miliard dolarů za rok. Nicméně tradiční turistické trhy také zaznamenaly v roce 2012 růst. Tourism-Review.com ve spolupráci s IE Business School, poskytovatelem komplexního +Tourism Management Program, představili země, které nejvíce utrácejí za turismus.

1. Čína (102 miliard dolarů)

Statistiky pravidelně dávají Čínu na vrch v žebříčku nejrychleji rostoucích ekonomik na světě. K tomu velice dopomohlo zmenšení zákazů na cestování, zlepšení urbanizace a zvýšení čistého příjmu. Toto jsou jedny ze základních faktorů, které vedou ke zvětšení počtu zahraničních cestovatelů z Číny. Od roku 2000 do roku 2012 se číslo zvětšilo z 10 milionů na 83 milionů a odborníci stále předpovídají další růst v dalších letech. Následkem toho se zásadně zvýšilo množství peněz, které turisté z Číny v zahraničí utrácejí. Odhaduje se, že turisté z Číny utratili zhruba 102 miliard dolarů za turismus v roce 2012, což je 40% skok z roku 2011, kde se tato částka pohybovala okolo 73 miliard dolarů.

2. Německo (83,8 miliard dolarů)

Německo, jakožto ekonomická velmoc v Evropě utratilo ročně 83,3 miliard dolarů za turismus. Stejně jako mnozí další Evropané si Němci osvojili lehce snobský životní styl a vysokou životní úroveň žití. Jsou nyní mezi nejvíce utrácejícími lidmi na světě, co se zahraničního cestování týče. Rok od roku se počet cestujících Němců zvětšuje. V roce 2012 nenastala žádná změna v destinacích, kam Němci jezdí: Rakouskou se umístilo první (17% podílu na trhu), následované Španělskem (16%) a Itálii (13%).

3. USA (83,7 miliard dolarů)

Američané jsou známí jako nejvíce utrácející lidé, co se mezinárodního cestování týče. V roce 2012 se na dovolenou vydalo 57,7 milionů (+3% od roku 2011) cestovatelů z USA. Zhruba třetina Američanů navštívila Mexiko. Další cílovou destinací Američanů je Kanada, kam zavítalo skoro 12 milionů cestovatelů z USA minulý rok. Mimo tyto dvě země zastupuje třetinu Evropa, kam se vydalo zhruba 11 milionů cestovatelů (+4% od roku 2011).

4. Velká Británie (52,3 miliardy dolarů)

Obyvatelé Británie považují cestovaní a turismus za velmi důležité. To je důvodem proč jsou momentálně považováni za jedny z nejvíce utrácejících lidí za mezinárodní turismus. Utrácení za turismus z VB exponenciálně roste o 4% v roce 2012. Zaslouženě si tak Británie udržela místo mezi největšími trhy.

5. Rusko (42,8 miliard dolarů)

Není žádným tajemstvím, že je Rusko jednou z nejvíce rostoucích ekonomik na světě. Po časech Sovětského svazu zaznamenalo Rusko rychlý nárůst v turismu – jak v domácím, tak zahraničním. V roce 2012 zaznamenala země zvýšení útrat za turismus a to skoro až 43 miliard dolarů (+32% od roku 2012). Toto číslo vyneslo zemi mezi nejlepší, co se turistických útrat týče.

6. Francie (38,1 miliard dolarů)

K dnešnímu dni zůstává Francie jednou z nejčastěji navštěvovaných zemí na světě. To ale neznamená, že Francouzi do jiných zemí necestují. Obyvatele Francie utrácejí hodně peněz za cesty do zámoří. Nicméně zde byl silný pokles v utrácení za mezinárodní turismus – poklesl o 6%.

7. Kanada (35,2 miliard dolarů)

Diskuze o utrácení za turismus by nebyla kompletní bez zmínky o Kanadě. Kanaďané si nyní cestování užívají více než kdy jindy. Občané pocházející z vyspělé ekonomiky si nyní mohou dovolit cestovat do zámoří a utrácet své peníze. Toto posunulo Kanadu do nejvyšších pozic zemí se stabilní útratou za turismus. Za poslední dva roky se útrata vyšplhala až na 20% dosahující tak 35,2 miliardy dolarů.

8. Japonsko (28,1 miliard dolarů)

Japonské útraty za mezinárodní turismus a cestování dosáhl ohromných 28,1 miliard dolarů. Jako vedoucí ekonomická velmoc země dosahuje vysokého nárůstu v cestování do zahraničí. I přes existující spory s Čínou a několika zemětřesením se musí s Japonskou sílou počítat, co se mezinárodního turismu a cestování týče. Japonští obyvatelé říkají, že krize se jejich cestovních plánů na letošek nedotkne – stabilních 21% plánuje cestovat více a 54% bude cestovat stejně podle plánů. Celkově tak experti předpovídají tento rok 3% nárůst Japonského zahraničního cestování.

9. Austrálie (27,6 miliard dolarů)

Austrálie je známá pro svou divokou přírodu a skvělé turistické atrakce. Australané také patří mezi nejvíce utrácející lidi, co se turismu týče. Se silnou ekonomikou není pochyb, že budoucnost australského zahraničního cestování je růžová. Ekonomická aktivita by měla růst kolem 3% pro další dva roky, důvěra spotřebitelů je pozitivní a předpověď nezaměstnanosti zůstává nízká.

10. Itálie (26,2 miliardy dolarů)

Italové také patří mezi nejvíce utrácející lidi na světě. Je ale nutné podotknout, že zatímco evropské země jako je Belgie, Rakousko, Švédsko a Nizozemsko zaznamenají solidní růst zahraničního cestování v roce 2012, tak Itálie zaznamenává menší pokles, co se mezinárodního utrácení za turismus týče.

Související články

Komentáře

Přidat komentář