DESET NEJLEPŠÍCH VÁNOČNÍCH TRHŮ V EVROPĚ

Ashley Nault - Oct 31, 2016
0

Adventní čas se blíží a v souvislosti s tím již mnoho cestovatelů začíná plánovat cestu na ty nejzajímavější vánoční trhy napříč Evropou. Zatímco Německo a Francie nabízí nejstarší veletrhy, jiné země hostí širokou variaci dalších skvělých atrakcí. Prozkoumejte nejlepší evropské vánoční trhy prezentovány serverem Tourism-Review.cz

Christkindelsmärik

Štrasburk, Francie

25. listopadu – 31. prosince 2016

Hlavní město Alsaska nabízí návštěvníkům kouzelnou atmosféru štrasburského vánočních trhů. Historie těchto trhů se datuje až do roku 1570, což z nich dělá nejstarší veletrh v Evropě. Místní hrázděné domy ozdobeny obrovskými červenobílými srdci, hvězdami, anděly a sněhovými vločkami nad ulicemi nabízí unikátní šanci vstřebávat autentické tradice. Přibližně 300 ozdobených stánků je rozprostřeno na 12 místech, což ze štrasburského trhu dělá jeden z největší jeho druhu na starém kontinentu. Letos město přivítá Portugalsko jakožto hostující zemi. Krásy této země bude možno shlédnout v portugalské vesnici.

The Festive Fair

Lublaň, Slovinsko

25. listopadu 2016 – 1. ledna 2017

Každoročně se z centra Lublaně stává hlavní atrakce pro všechny návštěvníky, ale ne jen pro ně, i pro místní, kteří událost nazývají “Šťastný prosinec v lublaňském starém městě”. Ozdobené zelené stánky nabízející tradiční výrobky a dárky rovněž potěší ty, kteří se nemohou dočkat degustace místního svařeného vína, medu, klobás a grilovaných specialit. Kromě toho je na tomto tradičním místě pořádáno mnoho slavnostních události, což vytváří živou a veselou atmosféru. Pouliční umělci, vánoční koncerty, ale také průvod Dědy Mráze či rozsvícení světel, jsou populární události, které dohromady vytváří jedinečnou atmosféru vánočního času.

Christkindlesmarkt

Norimberk, Německo

25. listopadu – 24. prosince 2016

Vánoční trhy ve městě s bohatou historií jsou vskutku něco neobyčejného. Tradiční norimberské trhy lákají návštěvníky ze všech koutů světa perníky upečeny dle 600 let staré receptury, chutnými norimberskými klobásami, a kromě toho i svařeným vínem v krásných hrnečcích. Prohlídky na dostavníku jsou rovněž velmi populární, stejně tak návštěvy jezulátka či trh sesterských měst.

Vánoční trhy v Innsbrucku

Innsbruck, Rakousko

15. listopadu 2016 – 6. ledna 2017

Každoročně v adventní čas nabízí Innsbruck mnoho trhů, od tradičních po spíše modernější verze. Návštěvníci si obzvlášť užívají romantickou atmosféru trhů obklopených středověkými budovami ve starém městě. Naopak trhy na ulici Marie Terezie nabízí moderní vánoční osvětlení či osvětlený horský křišťál. Trhy na Marktplatz jsou ideální pro rodiny s dětmi, protože se zde koná mnoho událostí věnovaných právě dětem, například projížďky na ponících či dětské zoo. Innsbruck je město, které je schopno si získat kohokoliv a nabídnout něco komukoliv.

Drážďanský Striezelmarkt

Drážďany, Německo

24. listopadu – 24. prosince 2016

Drážďanský Striezelmarkt je nejstarší německý vánoční trh. Nabízí záblesky světa, vánoční hudbu a tradiční saské delikatesy vánočního času. Barokní město organizuje jedenáct trhů, včetně těch s veselou středověkou atmosférou až po tzv. Hüttenzauber. Tradiční trhy například představují stará řemesla typická pro region, jako například hornictví, dřevoobrábění či hrnčířství.

Vánoční trhy v Lille

Lille, Francie

18. listopadu – 30. prosince 2016

V období adventu je město Lille pokryto obrovskou korunou věnců. Vánoční trhy v Lille jsou podle zkušených cestovatelů velkým požitkem pro gurmány. Vin chaud (svařené víno), nugát, perník a pommes d’amour (karamelová jablka) jsou nejpopulárnější speciality nabízeny v 80 dřevěných stáncích postavených na Place Rihour. Návštěvníci, kteří vyhledávají spíše elegantnější dárky, by měli navštívit místní butiky.

Moskevský vánoční festival

Moskva, Rusko

16. prosince 2016 – 12. ledna 2017

Moskva organizuje každoročně 34 vánočních trhů, tudíž mají návštěvníci opravdu široký výběr. Jedním z vrcholů moskevských vánočních trhů je obrovský svítící se koule, která je ozdobena 9.5 kilometry LED světel – největší vánoční cetka v Rusku. Vyskytuje se na náměstí Manéž, kde je k vidění I sedmnáctimetrový vánoční stromek. Další atrakcí je rozsáhlé bludiště s výstavou věnovanou různým obdobím ruské historie. Kromě toho tu je i sto metrů vysoká ledová skluzavka – největší skluzavka v Rusku. Vánoční trhy na rudém náměstí jsou situovány kolem jednoho z největších kluzišť ve městě. Najdeme tu také zábavní park pro děti. Trhy jsou perfektním místem pro nákup typických ruských suvenýrů, jako je třeba Matrjoška – dřevěná panenka, v níž je mnoho dalších stejných menších panenek.

Originální vánoční trhy

Mnichov, Německo

25. listopadu – 24. prosince 2016

Trhy v Mnichově byly založeny ve 14. století pod názvem “Mikulášovy trhy”. V současnosti vánoční trhy v Mnichově nabízí širokou škálu aktivit pro mladé I staré. Workshop pečení sušenek pro děti, bavorské lekce zpěvu pro dospělé a tzv. Krampus run pro čerty. Jednou z největších mnichovských atrakcí jsou trhy v Neuhauser Strasse. Kdokoliv, kdo by si chtěl vytvořit vlastní autentický žlab, by měl navštívit tyto trhy s historií datující se do 16. století. Historický žlab z roku 1953 na radnici v obřadním dvoře je skvělou inspiraci pro všechny řemeslníky.

Budapešťský vánoční veletrh a Zimní festival

Budapešť, Maďarsko

11. listopadu 2016 – 6. ledna 2017

Přímo v srdci města se nachází náměstí Vörösmarty a náměstí svatého Štěpána. Tato místa jsou ta, kde návštěvníci nacházejí tu nejlepší vánoční atmosféru. Sladké maďarské pečivo, háčkované předměty, tradiční kožešinové čepice a rukavice, šperky z lisovaných květů, ručně vyráběné čokolády a medové dorty – trhy nabízejí širokou škálu místních specialit. Kromě tradičního svařeného vína mohou návštěvníci ochutnat i skořicové pečivo, tzv. kurtoskalacs a také toki pompos, pizza v maďarském stylu se slaninou, cibulí a smetanou.

Vánoční trhy v Bruggách

Bruggy, Belgie

18. listopadu 2016 – 1. ledna 2017

Středověké Bruggy jsou hostitelským městem jednoho z nejslavnějších vánočních trhů v Belgii. Tyto trhy nabízí ty nejlepší zimní výrobky, vánoční dárky, ale i svařené víno s různými dobrotami. Tržiště je vyjma prastarého Belfortu místo, kde návštěvníci naleznou většinu ozdobených stánků v čase adventním. Ručně vyrobené šperky, dřevěné hračky, čepice a šály, kožené výroky a samozřejmě také čokoláda, která je mezi návštěvníky veletrhu nesmírně populární.

Související články

Komentáře

Přidat komentář