NEJZNÁMĚJŠÍ NECHVALNĚ PROSLULÉ ČTVRTI SVĚTA

Larry Brain - Jan 10, 2011
0

Temná a nebezpečná zákoutí, kde člověka nečeká nic dobrého - v každém městě je čtvrť, které se místní vyhýbají a která láká jen otrlé turisty. Times Online publikoval seznam pěti nejznámějších čtvrtí nevalné pověsti na světě. Vám je přináší tourism-review.cz.

Reeperbahn v Hamburku

Reeperbahn je jedna z nejznámějších německých ulic. Je nechvalně proslulá četnými sex shopy, strip bary a nočními kluby. A protože prostituce jde ruku v ruce s kriminalitou, ulice se občas promění v bojiště gangů. Temná atmosféra této čtvrti prostitutek a zločinců často láká turisty. Velmi populární jsou 24hodinové tahy, zejména mezi mladými návštěvníky z Británie. Přes den toho moc k vidění není. Výjimkou je Muzeum Beatles. Ulice ožívá až v noci a všichni turisté by měli být opatrní jak na sebe, tak na své věci.

Václavské náměstí v Praze

Václavské náměstí je pravděpodobně nejznámější pražské náměstí. V noci se toto městské centrum se dvěma bulváry stává korzem prostitutek a drogových dealerů. Praha se snaží udělat tomu přítrž, a tak zde zavedla častější policejní hlídky. Boj proti obchodu s drogami a prostitucí je ale vždycky těžký. Architektura zdejších staveb určitě stojí za vidění, buďte však opatrní a dávejte si pozor na kapsáře.

Damstraat v Amsterdamu

Damstraat je amsterdamská hlavní třída. Vede také do nedaleké vykřičené čtvrti plné kaváren, sex shopů a barů. V noci zde často hlídkuje policie. Ulice je většinou plná opilých a nevábně vyhlížejících turistů. Je ale taky dobře osvětlená, takže stačí se při procházce pořádně dívat kolem sebe.

Place Pigalle v Paříži

Place Pigalle je pařížská zábavní čtvrť plná francouzských kin, kabaretů, hotelů i restaurací. Bohužel se to tu hemží také drogovými dealery, prostitutkami a kapsáři. Pravdou je, že noční podniky jim poněkud zachraňují pověst. Policie se snaží držet zložin na uzdě, takže pro turisty zde snad bude časem bezpečněji.

Náměstí Omonia v Aténách

Mezi lety 1960 a 1990 bylo náměstí Omonia srdcem Atén. Od roku 1990 ale řecké hlavní město zaplavili cizinci hledající práci. Imigrační vlna s sebou přinesla i kriminalitu a náměstí Omonia se stalo jejím středem. Kapesní krádeže a obchod s drogami jsou zde na denním pořádku. V noci se zase daří prostituci. Až půjdete obdivovat místní krásy, schovejte si dobře peněženku a cennosti.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář