ŘECKO: NEOMEZENÝ VSTUP PRO OČKOVANÉ NADOHLED

Michael Trout - Mar 29, 2021
0

Pandemie Covid-19 má bezprecedentní vliv na cestovní ruch po celém světě. Země nejvíce závislé na tomto odvětví se z logiky věci potýkají s největšími problémy, a tak velmi usilovně hledají cestu ven z krize.

V této souvislosti se i například Řecko snaží oživit turismus pomocí řady opatření, z nichž jedno umožní některým jednotlivcům neomezený vstup do země.

Od největší vlny nákazy v lednu 2021 se počet případů v Řecku pomalu snižuje. Krize však zdaleka neskončila, protože celá země je stále na většině seznamů rizikových oblastí.

Situace však má i svá pozitiva. Podle místních médií je totiž již osm řeckých ostrovů úplně osvobozených od Covid-19 díky proočkovanosti obyvatelstva. Tyto ostrovy jsou Fourni, Inoussos, Kalamos, Kastellorizo, Kastos, Meganissi, Psara a Thymana.

Neomezený vstup pro očkované lidi?

Kromě toho, že očkovací kampaň v Řecku pomalu přináší ovoce, vláda intenzivně pracuje na stimulaci cestovního ruchu, a to zejména s ohledem na letní sezónu.

Předseda vlády Kyriakos Mitsotakis byl jedním z prvních, který žádal o celoevropský očkovací pas, který by usnadnil cestování očkovaným osobám. „Zelený očkovací certifikát“ by měl být k dispozici již od 1. června.

Cílem řecké vlády je však umožnit bezmezný vstup občanům EU a návštěvníkům z Izraele ještě dříve, pokud budou očkovaní proti Covid-19. To znamená, že u těchto osob dojde ke zrušení povinného testování i karanténních požadavků.

Faktem však je, že stále není jisté, kdy přesně budou tato opatření zrušena. Odborníci se však domnívají, že tato opatření vytvoří tlak na Evropskou unii. Hlavním cílem vlády je však zachránit odvětví cestovního ruchu, které obvykle tvoří téměř pětinu HDP země.

Výletní plavby na obzoru

V této souvislosti nelze zapomenout na to, že odvětví výletních plaveb, které má v zemi dlouholetou tradici, se plně připravuje na návrat cestovního ruchu v Řecku. Význam tohoto sektoru ocenil i ministr cestovního ruchu Haris Theocharis během videokonference s Mezinárodní asociací lodních společností (CLIA).

Theocharis rovněž věnoval zvláštní pozornost podpoře „řeckého zážitku“. V tomto kontextu apeloval na zástupce výletních společností, aby na svých lodích zvýšili dodávky výrobků od řeckých výrobců.

Ředitelka CLIA pro východní Středomoří Maria Deligianni uvedla, že odvětví výletních lodí pilně pracovalo na zavedení vylepšených protokolů na ochranu cestujících, členů posádky a komunit, které navštěvují.

„Řecko je z hlediska výletních lodí důležitou destinací a těšíme, že budeme pokračovat v bezpečném obnovení plavebních aktivit, jako vždy ve spolupráci s příslušnými orgány,“ dodala.

Související články

Komentáře

Přidat komentář