5 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH NEKONVENČNÍCH VÝLETŮ

Andrew J. Wein - Jul 18, 2011
0

Na tyto výlety nezapomenete. Z těchto 5 nekonvenčních výletů si vyberete, ať už máte rádi historii, literaturu, záhady nebo dobrodružství. Magazín Womansday.com vybral nejzajímavější netradiční výlety pro náročné cestovatele, vám je přináší Tourism-review.cz.

Baltimore Street Tour - Gettysburg v Pensylvánii

(Ghostsofgettysburg.com)

Máte-li rádi historii, vyražte na výlet do Ghosts of Gettysburg. Je založen na stejnojmenné knize Marka Nesbitta, česky Duchové Gettysburgu, inspirované Americkou občanskou válkou. Prohlídka začíná na nádvoří, "kde lidé slýchají hlasy a bylo zde spatřeno dítě, ... které zemřelo před sto lety." Účastníci se mohou těšit i na soudní dvůr "který se stal svědkem bitvy u Gettysburgu, kdy byl přeplněn raněnými vojáky ... a teď zde obcházejí návštěvníci z jiného světa ". Další zastávkou je kostel, kde se prováděly amputace. Bylo jich tolik, že museli vyvrtat díry do podlahy, aby mohli nechat odtéct krev. Podle průvodců je zde možné tu a tam zahlédnout ducha hrobníka.

Millenium Tour - Stockholm ve Švédsku

(Stadsmuseum.stockholm.se)

Poznejte Stockholm z pohledu novináře Mikaela Blomkvista a počítačové hackerky Lisbeth Salanderové, hlavních postav trilogie Stiega Larssona Milénium (nebo Dívka s dračím tetováním). Knihy, které mají i filmovou a seriálovou podobu, našly po světě přes 50 milionů čtenářů. Během dvou hodin se návštľvníci dozví mnoho zajímavého nejen o knihách a autorovi, ale i o Stockholmu. Prohlídka začíná na Bellmangatan 1, u bytu Mikaela Blomkvista. Odtud se jde k redakci časopisu Milénium, luxusnímu bytu Lisbeth Salanderové a na mnoho dalších míst zmíněných v knihách i filmech.

Foto: Thomas Karlsson

Po stopách Jacka Rozparovače a londýnských duchů - Londýn, Velká Británie

(Walksoflondon.co.uk)

Populární prohlídky po stopách Jacka Rozparovače přenese odvážné turisty zpátky v čase do doby, kdy se celý Londýn bál nechvalně proslulého sériového vraha. Prohlídka trvá přes tři hodiny a začíná se nejčastěji po západu slunce. Účastníci navštíví čtyři místa ve Whitechapelu, kde Jack vraždil. Průvodce, odborník na "rozparovačskou historii" doplňuje prohlídku živým vyprávěním o událostech spojených s prvním známým sériovým vrahem světa. Pokud by vám to snad nestačilo, zajděte si na Berkeley Square. Odtud se můžete s London Ghost Tours vydat po stopách duchů a prozkoumat i kdysi proslulý "nejstrašidelnější dům v Londýně."

Po stopách Drákuly - Transylvánie v Rumunsku

(Dracula-tour.com)

Týdenní výlet pro fanoušky Drákuly Brama Stokera, neboli Vlada Napichovače, zahrnuje pevnost Sighisoara, kde se Drákula narodil, jeho hrobku v klášteře Snagov a jeho hrad v Karpatech. Některé trasy vedou také přes hlavní město Rumunska - Bukurešť, nebo přes region Tokaj s možností ochutnat Drákulovo nejoblíbenější víno.

Den pro Šakala - Londýn, Anglie

(Quintessentiallyescape.com)

Turisté, kteří obdivují postavy románu Fredericka Forsytha Den pro Šakala, toto celodenní dobrodružství uvítají. Napřed jsou účastníci vrtulníkem dopraveni na tajné místo, kde proběhne školení pod dohledem bývalých zaměstnanců zvláštní služby. Při intenzivním tréninku si účastníci vyzkoušejí praktické zacházení se pomůckami a zbraněmi, které budou používat. Po obědě dostanou aspirující špioni možnost vyzkoušet si své nové dovednosti na misi. Po dokončení úkolu je přímo do hotelu dopraví obrněné luxusní vozidlo.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář