DALŠÍ LETIŠTNÍ POPLATEK, TENTOKRÁT ZA RYCHLOU BEZPEČNOSTNÍ KONTROLU

Richard Moor - Jul 18, 2011
0

Letecká společnost JetBlue zavedla nový poplatek. Cestující si nyní mohou připlatit, když chtějí projít bezpečnostní kontrolou rychleji než ostatní.

Pravě když to vypadalo, že letecké společnosti vyčerpaly všechny možnosti, jak vybírat na poplatcích, objevila se na americkém trhu novinka. Pasažéři si mohou připlatit za přednostní průchod bezpečnostní kontrolou.

Nikdo nemá rád dlouhé řady a kontrolu zavazadel na veřejnosti jen kvůli láhvi s vodou. Společnost JetBlue proto umožnila cestujícím fronty přeskočit a nepříjemnosti si odbýt co nejrychleji.

Pokud se jedná o krátký let, přijde vás tato služba na 10 dolarů, pokud se ale chystáte na delší cestu, můžete zaplatit až 65 dolarů. Proto nikoho nepřekvapí, že americké letecké společnosti vybraly na poplatcích za poslední rok 5,7 miliardy dolarů.

Nová služba je k dispozici na letištích ve 14 amerických městech včetně Chicaga, Los Angeles a letiště JFK v New Yorku. Pokud se osvědčí, pravděpodobně ji zavedou i další společnosti. Rychlé bezpečnostní kontroly se tak připojí k již zavedeným zvýhodněným službám, jako je poskytnutí většího prostoru pro nohy a přednostní odbavení.

Služba je pro běžného pasažéra novinkou, protože ji zatím měli možnost využít pouze cestující, kteří létají pravidelně, a cestující obchodní třídy. Od nynějška je však za poplatek k dispozici všem pasazéřům.

JetBlue zdůrazňuje, že se jedná o nabídku a že se tedy každý může rozhodnout, zda ji využije či ne. Cestujícím vadí nejvíce ty poplatky, kterým se vyhnout nelze, jako například poplatku za odbavení či použití toalety.

Související články

Komentáře

Přidat komentář