TOKYO PLÁNUJE POUŽÍVAT VÝLETNÍ LODĚ JAKO HOTELY BĚHEM OLYMPIJSKÝCH HER V ROCE 2020

Ashley Nault - Jul 10, 2017
0

Japonské úřady informovaly o svých plánech využít výletní lodě jako hotely během očekáváných letních olympijských her v roce 2020.
Podle vládních zdrojů v současně době japonská vláda velmi intenzivně pracuje na cíli využít výletní lodě jako hotely. Tato inovace je naplánována na olympijské a paralympijské hry v Tokiu.

Japonské zákony však doposud nedovolují výletním lodím kotvit v přístavu déle než patnáct dní. Jedinou výjimkou byl parník Elizabeth 2, který mohl ubytovat více než 1500 lidí. Ten zůstal v přístavu 65 dní během Exotic Showcase v Jokohamě v roce 1989.

Existuje však několik problémů spojených s novým japonským projektem. Pokud se posádky lodí stanou hoteloví zaměstnanci, okamžitě by se dostali mimo námořní legislativu. Japonské zákony navíc neregulují podávání jídla na lodích. Zvláštní povolení podle celního zákonu by tedy bylo nezbytné.

Japan News uvedlo, že v roce 2016 dorazilo do Japonska 24 milionů návštěvníků. Ti zaplnili 80 % hotelů v Tokiu. 40 milionů lidí se v zemi očekává v roce 2020, kdy proběhnou již zmíněné olympijské hry. I proto by „plovoucí hotely" mohly být pomocnou rukou pro cestovní ruch.
V přístavu v Tokio se může ubytovat až 1000 lidí, zatímco přístav v Jokohamě může ubytovat dvakrát tolik. Přístav v Kawasaki a Kisarazu by rovněž mohly být použitelné v případě splnění určitých kritérií.

Výletní lodě jako hotely nejsou neobvyklou záležitostí. Vancouver je použil pro tento účel již během zimních olympijských her v roce 2010. Tento trend převládal od té doby až po loňské hry v Brazílii a bude pokračovat i nadále.

Související články

Komentáře

Přidat komentář