OMÁN CHCE DO ROKU 2012 PŘIVÍTAT 12 MILIONŮ TURISTŮ

Tourism Review News Desk - Mar 5, 2012
0

Omán snížil vízové poplatky a uzavřel několik dohod s Dubají. Díky tomu ho teď čeká masívní nárůst turistiky.

Omán se intenzivně snaží podpořit turistický ruch. Je to možná reakce na stálý úspěch Dubaje a nedávné zvolení Kataru jako hostitelské země světového poháru FIFA. Cílem Ománu je přivítat do roku 2020 12 milionů turistů. V roce 2010 sem zavítalo 1,6 milionu návštěvníků, takže cíl se může zdát trochu nadsazený. Nesmíme ale zapomínat, že Omán počítá se změnami, které mu pomohou cíle dosáhnout.

První projekt se týká lodní dopravy. Čelní představitelé Ománu chtějí zmodernizovat přístavy a přilákat na lodě pasažéry z ostatních zemí Středního východu. Sultanát už nějakou dobu vyjednává s Abú Zabí a snaží se vylepšit podmínky cesty vzduchem i po vodě. Turisté tak napřed přiletí do Ománu a pak budou moct využít vyspělou dubajskou námořní infrastrukturu. Hlavním cílem je přimět více turistů, aby si zaletěli do Ománu. Pro Dubaj bude tento projekt znamenat příliv turistů, a proto není důvod proč by do něj neměl investovat.

Ománský sultanát se snaží vyjít turistům vstříc i po finanční stránce. Hlavní překážkou pro turisty byly donedávna víza. Ta by měla ale co nevidět zlevnit o 75 %. Po schválení zákona by mělo vízové povolení na 10 dní vyjít na pouhých 13 $ a 24hodinová víza pro lodní pasažéry by měla být zcela zdarma. Jestli budou moct zahraniční turisté takto ušetřit, je to o důvod víc, proč Omán navštívit.

Související články

Komentáře

Přidat komentář