ROATÁN - RÁJ POTAPĚČŮ

Tourism Review News Desk - Oct 24, 2011
0

Roatán je největší ostrov v Honduraském zálivu a nepochybně skvělé místo na dovolenou. Nachází se zde druhý největší bariérový útes na světě. Roatán je skvělá potápěčská lokalita a uvolněná atmosféra dodává ostrovu své kouzlo.

Ostrov Roatán, známý kdysi jako Ruatan nebo Rattan, patří mezi nejvzácnější turistické poklady Hondurasu. Ostrov je 60 km dlouhý a asi 8 km široký a je snem všech rekreantů.

Jeden z místních divů, které přispívají k hvězdné pověsti ostrova, je druhý největší bariérový útes na světě. Potápění zde je nezapomenutelný zážitek. Roatán nabízí nejen úžasnou rozmanitost podmořského života, ale i tajuplné lodní vraky a velmi oblíbené noční potápění.

Místní vody proto přitahují potápěče jako magnet. Ekologové se ale obávají nepříznivého vlivu takového přílivu turistů. Nedostatečná ochrana může mít pro korálový útes katastrofální následky. Zachránit útes chce místní nezisková organizace Roatán Marine Park (Roatánský mořský park). Snaží se proto zvýšit ekologické povědomí a vzdělávat místní obyvatele i návštěvníky.

Turisté často chválí zdejší nádherné pláže a ti dobrodružnější si užívají místní terén, který nabízí vynikající možnosti pro lanovky, parasailing, paddleboarding, windsurfing a jízdu na kajaku nebo na plachetnici. Roatán je se svými bary, kluby a restauracemi navíc rájem milovníků nočního života.

Široká nabídka jídel vás ohromí, můžete si vybrat mezi thajskou, čínskou, japonskou, italskou, francouzskou, argentinskou, americkou, jamajskou a samozřejmě honduraskou kuchyní. Pobřežní město West End si oblíbili turisté, kteří se nemohou dočkat, až navštíví exotické restaurace jako je Cannibal Cafe, Coconut Tree, Wet Spot nebo Barefoot bar.

Související články

Komentáře

Přidat komentář