AUSTRÁLIE CHYSTÁ OTEVÍRÁNÍ HRANIC DO KONCE ROKU

Denise Chen - Oct 4, 2021
0

Hranice Austrálie jsou již asi 19 měsíců zavřené a země stále nemůže dostat Covid-19 pod kontrolu. V poslední době počet případů prudce vyrostl. V červnu je sedmidenní výskyt je v současné době asi 48.

Australská strategie nulového Covidu selhala. Vláda jako důvod uvedla variantu Delta. Nyní byl oznámen nový plán, který obsahuje dobré zprávy pro všechny fanoušky Austrálie, protože země plánuje otevírání hranic.

Austrálie se chystá otevřít své hranice do Vánoc. „Soucítím s Australany, kterým byla letos odepřena možnost cestovat do zámoří,“ uvedl ministr cestovního ruchu Dan Tehan na tiskovém brífinku na konci září. Aby se ale mezinárodní cestovní ruch znovu rozběhl, musí se podle něj začít od základů.

Potřeba 80procentní proočkovanosti

Podmínkou otevření hranic je, aby proočkovanost zemi překročila 80 %. Na začátku října bylo plně očkováno asi 42 % Australanů a asi 63 % dosud dostalo první dávku vakcíny.

Aby bylo zajištěno, že bude milník prolomen co nejrychleji, zahájila rada pro cestovní ruch v srpnu kampaň „It’s Our Best Shot for Travel“.

„Potřebujeme získat zpět starý způsob života, abychom mohli navštěvovat přátele a příbuzné, vracet se do práce, vzít naše děti zpět do školy, mohli jsme opět cestovat v naší zemi a mezinárodně a přivítat zpět svět. Užít si vše, co Austrálie může nabídnout "řekla Phillipa Harrison, generální ředitelka Tourism Australia.

Podmínka plného očkování

Pro vstup do Austrálie budou muset být také plně očkováni zahraniční turisté. Červený kontinent nejprve otestuje takzvané očkovací pasy s některými zeměmi, včetně Singapuru, Japonska a USA.

Letecký průmysl se již připravil na nadcházející otevření hranic. Qantas, národní přepravce země, nedávno oznámil své plány na pomalé obnovení mezinárodních letů již během října.

Související články

Komentáře

Přidat komentář