ODHALTE KRÁSY OSTROVA PANTELLERIA

Dan Rang - Oct 1, 2012
0

Ostrov Pantelleria leží ve Středozemním moři kousek od Sicílie a Tuniska. Ostrov vznikl erupcí velkého vulkánu před 600 000 lety. Unikátní ráz ostrova dodnes určuje 47 menších vulkánů, jak se můžete přesvědčit sami.

K pozůstatkům vulkanické aktivity na ostrově patří lávové věže a horké minerální prameny, které si určitě užijete. Za druhé světové války tu bylo relativně bezpečno, ale i zdejší města byla napadena, v roce 1943.

Jestli máte rádi vodu, azurové moře na pobřeží vás uchvátí. Pokud snad nemáte plavání příliš v lásce, můžete prozkoumat okolí na člunu a pokochat se prohlídkou podmořských jeskyní. Většina turistů z Evropy si sem jezdí zašnorchlovat do průzračně čistých vod, nebo jen tak odpočinout na pláž. Jestli se chcete naučit potápět, Pantelleria je něco pro vás, kromě školy potápění tu navíc najdete i školu plachtění. V hotelech nechybí tenisové kurty a bazény. A pro hosty, kteří se chtějí po dobrodružném dnu trochu zklidnit, jsou tu exotické bary.

Lázně se zázračně ozdravnými účinky jsou po celém světě a lidé, kteří za nimi jezdí i z velké dálky za pobyt často platí nemalé částky. Pantelleria má ale přírodní vyhřívané vířivky, které může každý využít zcela zdarma. Přitom jsou pro tělo přinejmenším stejně dobré jako umělé lázně. Přírodní bazénky, které najdete roztroušené po celém ostrově, vyryla do terénu láva.

Pantelleria má mimoto také skvělé jídlo a víno. Ostrov je vinicemi doslova posetý a Italové umí odrůdy zpracovat do vynikajících vín, které návštěvníci rozhodně ocení. Mezi speciality místní kuchyně zase patří italské pochoutky jako smažený lilek, olivy, kapary a ochucená ricotta, které si můžete vychutnávat při malebných západech slunce. Na večeři si můžete dát také kuskus s rybou a Pesto pantesco, místní delikatesu. Na místní kuchyni jsou znát vlivy z Itálie a Afriky.

Montagna Grande (Velká hora) nabízí nádherný výhled na Středozemní moře a také jedny z vůbec nejlepších parních lázní. Jestli máte rádi přírodu, určitě si sem zajeďte. Milovníci ptáků určitě ocení možnost pozorovat migrující druhy, které sem zalétají díky blízkosti Sicílie a Afriky. Celkem je na ostrově na 570 různých druhů rostlin a živočichů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář