POČET CESTUJÍCÍCH NA VZESTUPU: LETECKÉ SPOLEČNOSTI ČEKÁ 47 % NÁRŮST

Anna Luebke - Dec 12, 2021
0

Společnost Cirium zabývající se analýzou dat se specializaci na letectví zveřejnila svou předpověď ohledně leteckého průmyslu a jeho oživení. Data naznačují, že i přes značný růst se dočkáme návratu pouze k číslům z roku 2015.

Ve svém druhém výročním přehledu s názvem Airline Insights Review předpověděl poskytovatel leteckých analytických služeb Cirium v ​​roce 2022 oživení odvětví a předpokládaný 47% nárůst kapacity počtu cestujících v letecké dopravě (z hlediska počtu použitých sedadel).

Tento významný nárůst signalizuje, že kapacita by se mohla nejméně do konce příštího roku vrátit na úroveň roku 2015.

Pandemie a její následky zničily 15 let celosvětového růstu kapacity cestujících a snížily leteckou kapacitu na úroveň naposledy zaznamenanou v roce 2005. Navzdory mírnému oživení v roce 2021 se očekává, že se globální kapacita vrátí ke konci tohoto roku pouze na úroveň z roku 2006.

V regionech se silnými domácími trhy se však oživení již letos výrazně zrychlilo, zejména v USA a Číně. V Číně došlo dokonce k 6% nárůstu vnitrostátních letů ve srovnání s úrovní před pandemií.

Z celosvětově zaznamenaných letů od ledna do konce října 2021 bylo 78 % vnitrostátních. Mezinárodní letecká doprava zaznamenala pomalé oživení během roku, přičemž došlo k růstu pouze 6 % ve srovnání s rokem minulým.

Předpokládá se, že rok 2022 bude rokem zrychlení. S rostoucím počtem cestujících v letecké dopravě se očekává, že se celosvětová vnitrostátní doprava do konce roku 2022 vrátí na úroveň před pandemií.

Očekává se, že mezinárodní přeprava cestujících dosáhne dvou třetin úrovně z roku 2019. Data dále ukazují, že celosvětová flotila v provozu se do konce roku 2022 zvýší na 20 700 letadel – jen o několik stovek méně než na konci roku 2019.

Snížené emise CO2

Letecké společnosti budou více spolupracovat při přepravě cestujících na domovské trhy svých partnerů v roce 2022. Proto budou po pandemii obsluhovat méně sekundárních trhů a místo toho budou využívat své partnery v letecké dopravě k přepravě cestujících do sekundárních měst.

Očekává se, že se v roce 2022 změní i dosud zaznamenané pomalé oživení v oblasti služebních cest, přičemž průmysl předpovídá meziroční nárůst o 36 %. Již v tuto chvíli je zaznamenáván vzestup v registraci firemních akcí pro příští rok.

Vzhledem k tomu, že opět vzlétá více letadel, není překvapením, že emise CO2 v příštím roce porostou. Je zajímavé poznamenat, že emise CO2 z letů byly v roce 2021 o 40 % nižší než před pandemií.

Letecké společnosti však nyní nasazují flotily s nižší spotřebou paliva a udržitelnosti se nyní v letectví přikládá ústřední význam, přičemž mnozí se zabývají otázkou spotřeby paliva a toho, jak splnit cíle uhlíkové neutrality do roku 2050.

Související články

Komentáře

Přidat komentář