ZNEPOKOJUJÍCÍ VÝVOJ PANDEMIE V POPULÁRNÍCH TURISTICKÝCH DESTINACÍCH

Bill Alen - May 3, 2021
0

Poslední týdny, měsíce a více než rok ukazuje, že pandemie Covid-19 nemá v úmyslu jen tak skončit. Analogicky k sinusoidě je celosvětově zaznamenáváno mnoho vzestupů a pádů ve vztahu k počtům nakažených virem. A právě v tuto chvíli mnoho populárních turistických destinací registruje v této souvislosti strmý vzestupný trend.

Mezi tyto země patří evropské turistické destinace, jako je Kypr nebo Turecko, přičemž druhá jmenovaná země dosáhla nedávno počtu více než 60 000 nakažených denně. Luxusní destinace jako Bahamy, Maledivy a Kostarika rovněž bojují s nárůstem infekcí.

Turecko: přísný lockdown pro záchranu letní sezóny

Situace v Turecku je velmi znepokojivá. Jak již bylo zmíněno, nedávno bylo registrováno více než 60 000 nových nakažených denně. Z tohoto důvodu prezident Erdogan oznámil „komplexní lockdown“.

V rámci těchto opatření musí být všechny podniky, včetně restaurací a kaváren, uzavřeny do 17. května. Občané mohou opustit svůj domov pouze z naléhavých důvodů, jako je nakupování. Cestování mezi městy je možné pouze s povolením.

Cílem tohoto lockdownu je zachránit letošní letní sezónu, vzhledem k tomu, jak je Turecko oblíbenou destinací mnoha turistů z Evropy a Ruska. Erdogan chce do začátku hlavní sezóny snížit počet infekcí na minimum, aby se v oblasti cestovního ruchu neopakovalo loňské fiasko (-70 % v počtu návštěvníků).

Kostarika a Maledivy s bezprecedentními čísly

Na Kostarice, která je v posledních měsících velmi vyhledávanou destinací, jsou podle Světové zdravotnické organizace hospitalizace související s Covid-19 na nejvyšší úrovni od začátku pandemie. Středoamerická země zatím moc nepokročila v očkovací kampani (dosud byli očkováni pouze senioři) a nyní odpovídajícím způsobem zpřísňuje opatření proti šíření nákazy.

Pokud jde o Maledivy, celkový počet infekcí je nízký kvůli malému obyvatelstvu, ale vysoký k poměru k celkovému obyvatelstvu. Nejnovější čísla ukazují vysoký nárůst počtu případů (386 nových případů za jeden den minulý týden), i když je třeba poznamenat, že pouze 6 z nich bylo zaznamenáno na resortních ostrovech.

Thajsko a Tunisko utahují šrouby

Obecně se zdá, že strach ze mutací Covid-19 vyvolává strach i v dalších zemích. Další populární turistickou destinací, která zareagovala, je Thajsko. Poté, co v dubnu počet případů nákazy výrazně vzrostl, země znovu utahuje šrouby. Hotely na ostrově Phuket jsou nyní opět uzavřeny a nelze se ani volně pohybovat mezi jednotlivými provinciemi.

Tunisko rovněž zavádí přísnější omezení v důsledku zhoršené situace. Výsledkem je, že tuniská vláda rozhodla, že od 3. května budou všichni zahraniční návštěvníci muset postoupit sedmidenní karanténu a zároveň budou povinni podstoupit PCR testy 5. a 7. den tohoto období.

Související články

Komentáře

Přidat komentář