PRAHA: V ROCE 2011 PŘIJELO VÍC TURISTŮ

Samuel Dorsi - Apr 2, 2012
0

Vloni přijelo do Prahy o 4 % více turistů než v předchozím roce. Počet konferencí ale pokles o 10 %, zatímco počet účastníků zůstal stejný.

Praha, historická perla Evropy a jedno z nejkrásnějších měst na světě, je nejen hlavní město České republiky, ale také centrum kultury a ekonomiky. Praha oplývá památkami i architektonickými skvosty a právem si tak vysloužila reputaci dobré turistické destinace.

I když ekonomika na tom není nejlépe, pražské hotely zaznamenaly v roce 2011 4% nárůst počtu hostů oproti roku 2010. Nejvíce turistů přijelo do Prahy z Německa, v závěsu za nimi byli turisté z Ruska, Itálie, Francie, Spojeného království a ze Spojených států. Další turisté přijeli vloni do Prahy z Polska, Nizozemska, Rakouska a ze Slovenska.

V pražských hotelích se v roce 2011 konalo přes 3800 konferencí (-10 % oproti roku 2010), kterých se zúčastnilo přes půl milionu hostů (-0,4 % oproti roku 2010). V roce 2011 byla Praha jedno z nejvíce navštěvovaných  měst Evropy!

Většina návštěvníků je nadšená historickými a kulturními památkami našeho hlavního města, jako je Pražský hrad z 9. století, který je zároveň největším hradem z této doby na světě. Velký komplex upoutá hradbami, podhradím a dvorem, na kterém kdysi přebývali čeští králové. Dalším lákadlem je gotická katedrála Sv. Víta, Václava a Vojtěcha, jejíž stavba trvala 600 let a kde jsou uchována cenná umělecká díla včetně korunovačních klenotů.

Turistickým lákadlem samozřejmě i Karlův most ze 14. století, nejstarší most v Praze. Návštěvníky fascinují věže na jeho koncích i sochy, které ční nad Vltavou. Malostranské mostecké věže jsou dvě, jedna románská, druhá gotická. Staroměstská mostecká věž je zase jednou z nejobdivovanějších gotických památek Evropy.

Mezi další atrakce ze 14. století patří Staroměstská radnice a orloj, kde se dřív konala všechna důležitá jednání a některá se zde stále konají. Velká část vnější výzdoby je původní a mnoho vystavených obrazů pochází z 15. století.

Praha je dnes důležitou a zajímavou městskou turistickou destinací. Je to také jeden z hlavních dopravních uzlů střední Evropy, takže není problém se sem dostat letecky. Také MHD po městě je přehledná a funguje perfektně.

Související články

Komentáře

Přidat komentář