NOVÁ INICIATIVA EVROPSKÉ UNIE: LIDÉ MAJÍ PRÁVO CESTOVAT

Daniel A. Tanner - Jun 15, 2010
0

Komisař EU pro průmysl a podnikání, Antonio Tajani, navrhl, aby Evropská Unie přispívala některým lidem na dovolenou. Cestování je jedno ze základních lidských práv, řekl Tajani.

Italský komisař EU pro průmysl a podnikání, Antonio Tajani, nedávno navrhl nový podpůrný balíček pro občany Evropské unie. Podle Tajaniho by si měl cestování užívat každý. Ne každý si však může dovolit luxus cestovat a objevovat kouzla Evropy. Proto Tajani navrhl nový program, který by měl některým skupinám obyvatel pomoci.

Podle jeho návrhu mají důchodci a senioři nad 65 let, mladí lidé mezi 18 a 25 lety a rodiny potýkající se s finančními či osobními problémy právo požadovat podporu, která jim umožní cestovat. Program se vztahuje i na handicapované občany, kteří se mohou vydat na cesty i s doprovodem.

Cílem projektu je, aby Evropané využili příležitosti a objevovali krásy starého kontinentu. Evropská unie tak plánuje z programu pokrýt až 30% cestovních výdajů daných skupin turistů. Tajani představil svůj plán na nedávné konferenci v Madridu. Jelikož se program právě zavádí, bude po další tři roky ve zkušebním provozu a plně spuštěn bude až v roce 2013.

Jedinou možnou nevýhodou jsou obrovské náklady spojené se zančně štědrým projevem dobré vůle a podpory cestování ze strany Evropské unie. Je velmi pravděpodobné, že komise na cestovních příspěvcích utratí miliony Eur. Jak Tajani uvedl, hlavní prioritou je ale vytvořit efektivní systém, který nebude umožňovat zneužívání nabízených příspěvků.

Související články

Komentáře

Přidat komentář