Hudba pro regiony zvyšuje návštěvnost krajů ČR

Richard Moor - Jul 26, 2010
0

Projekt Hudba pro regiony plní záměry Ministerstva pro místní rozvoj. Láká turisty do českých regionů. Operu Rusalka zatím zhlédlo čtyři tisíce diváků. Festival Bohemia Jazz Fest roztančil šest náměstí. V průběhu srpna a září se mohou návštěvníci těšit na rockovou hudbu v rámci projektu S BigBeatem po Čechách.  

Hudba pro regiony, projekt Ministerstva pro místní rozvoj, sklízí úspěchy v českých městech a zajímavých destinacích po celé ČR. Hudba napříč třemi hudebními žánry (opera, jazz a bigbeat) zní v prostředí zámků a zámeckých zahrad, na malebných náměstích a zajímavých místech republiky. Součástí projektu jsou následující tři akce: Bohemia jazz fest, Rusalka na zámcích – Klasika pod hvězdami a S Bigbeatem po Čechách.  

Projekt Hudba pro regiony rozvíjí cestovní ruch na regionální úrovni. Jde nám o decentralizaci turistického ruchu z Prahy i do méně známých destinací v ČR. Koncerty přilákají turisty nejen na zámky, ale také do ubytovacích zařízení a restaurací,“ okomentoval projekt Hudba pro regiony ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.  

Pátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Bohemia jazz fest 2010 vyvrcholil 25. července v Českých Budějovicích. Špičky jazzové scény se postupně představili v Praze, Domažlicích, Plzni, Táboře, Prachaticích. Festival byl ukončen na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích. Rusalka – Klasika pod hvězdami bude uvedena ještě v průběhu srpna na zámcích v Boskovicích, Roudnici nad Labem, Bečově nad Teplou, Orlíku nad Vltavou a Boru u Tachova.

Na Open Air festivaly nezávislé hudby Vás MMR v rámci projektu Hudba pro regiony ještě zve do Mikulova, Trutnova a na původně gotický hrad Grabštejn.

Související články

Komentáře

Přidat komentář