POZNEJTE 10 NEJMENŠÍCH ZEMÍ SVĚTA

Dan Rang - Feb 27, 2012
0

Tyto státy jsou tak malé, že jste o nich možná ještě nikdy neslyšeli. Co jim ale chybí na rozloze rozhodně vynahradí bohatou kulturou, tradicemi, historií a krásou. Prozkoumejte 10 nejmenších zemí světa s Tourism-Review.cz.

Malta (316 km2)

Malta nabízí skvělé vybití všem příznivcům kultury a historie. Jsou tu zahrady, muzea, starobylé stavby a pevnosti, které postavili rytíři sv. Jana. Projděte se s průvodcem po památkách a vyjeďte si na moře. Užívejte si sluníčka, plavání a potápění na nádherných maltských plážích, v zátokách a zálivech. Projděte se nedotčenou přírodou a odhalte krásy zdejších jeskyní, útesů a údolí.

Maledivy (298 km2)

Maledivy mohou nabídnout jedny z nejlepších tropických pláží na světě a také patří k nejoblíbenějším místům všech novomanželů. Průzračná voda je plná mořského života. Přijeďte si na Maledivy zaplavat, zahrát vodní sporty nebo zasurfovat.

Svatý Kryštof a Nevis (261 km2)

Svatý Kryštof a Nevis tvoří dva vulkanické ostrovy. Jsou proslulé nedotčenými plážemi, hustým pralesem a zvláštnostmi jako je kužel vulkánu Nevis, Culturama, nebo železniční trať na Svatém Kryštofu.

Marshallovy ostrovy (181 km2)

Marshallovy ostrovy jsou nádherné a zdejší moře je křišťálově čisté. Vraky lodí z druhé světové války dělají z laguny Bikini ráj pro potápěče. Nenechte si ujít lagunu atolu Bokak, pokusnou oblast Ivy Mike, osadu a hřbitov Laura, atol Likiep, nejvyšší bod Marshallových ostrovů, nebo krátery Runit a Bravo, které tu zanechaly pokusné exploze vodíkových bomb v roce 1954.

Lichtenštejnsko (160 km2)

Lichtenštejnsko nabízí unikátní směsici tradičního a moderního. Prozkoumejte tuto zemi skrze umělecké multimediální prezentace v Lichtenštejnském středisku. Vychutnejte si lyžování v zasněženém Malbi-parku. V zoo Galina můžete zblízka pozorovat sokoly, výry, jestřáby i orly. Vlakem Citytrain se zase můžete vydat na prohlídku hlavního města a užít si nejkrásnější výhledy na Vaduz. Nádherný výhled si užijete i z vrcholku Sareiserjoch, kam vás dopraví sedačková lanovka.

San Marino (61,2 km2)

Nejjasnější republika San Marino je enklávou Apeninského poloostrova. K vidění je tu například dráha Formule 1, kostel sv. Petra nebo budova Vládního paláce. V bazilice di San Marino jsou uchovány ostatky Sv. Marina, kostel kapucínů zase ukrývá památník Sv. Františka. Opravdu bizarní exempláře nabízí Muzeum kuriozit a v reptiláriu a akváriu se můžete pokochat zázraky z říše plazů a ryb. Milovníci aut určitě ocení sbírku více než 100 historických aut a motocyklů v Muzeu veteránů.

Tuvalu (26 km2)

Tuvalu je země, která se rozkládá na atolech a malých ostrůvcích s lagunami. Je tu mělká i hluboká voda a prvotřídní pláže lemované útesy a palmami. Tuvalu je možná malý stát, ale zdejší jedinečné atmosféře se nic nevyrovná.

Nauru (21 km2)

Severně od Šalomounových ostrovů se nachází ostrůvek Nauru. Je to ideální destinace pro milovníky potápění, plavání, rybaření na otevřeném moři, procházek a exkurzí. Obchody a butiky nabízejí to nejlepší z jídla a ruční výroby, restaurace zase vynikající místní kuchyni.

Monako (1,98 km2)

Monacké knížectví leží na francouzské rivieře a k vidění toho nabízí opravdu hodně. Monacká botanická zahrada Jardin Exotique vystavuje exotické rostliny a je odsud nádherný výhled na město i na moře. V muzeu oceánografie jsou ukázky z mořského života a námořnického vybavení. V Monaku nechybí ani muzeum voskových figurín s modely knížat v životní velikosti. Na náměstí Place du Palais se můžete podívat na výměnu stráží a památník Trophée des Alpes nabízí překrásný výhled na okolní krajinu.

Vatikán (0,44 km2)

Stato della Citta del Vaticano neboli Městský stát Vatikán je nejmenší nezávislý stát na světě s pouhými 800 obyvateli. Nachází se zde nejznámější katolický kostel na světě, Bazilika sv. Petra. Přímo před ní je Svatopetrské náměstí, v jehož středu stojí egyptský obelisk. Sídlo papeže, Apoštolský palác, zabírá téměř 14 akrů. Ve Vatikánských zahradách najdete kostely, úřady, stavby, fontány a věže.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář