HOTELOVÝ SEKTOR BUDUJE RÁMEC UDRŽITELNOSTI

Gary Diskin - Dec 13, 2021
0

Hotelové řetězce s celkem 25 000 hotely zahájilo iniciativu k vytvoření společné rámce udržitelnosti hotelů s cílem podpořit odpovědné cestování a cestovní ruch.

Core Sustainability Framework, který vstoupil do vývojové fáze a bude spuštěn v březnu 2022, poskytne společný výchozí bod pro udržitelnost hotelového sektoru, který je dostupný všem odvětvím na celém světě.

Tato iniciativa, která posiluje a doplňuje iniciativu „Road to Net Positive Hospitality“, podporovanou Sustainable Hospitality Alliance, se bude skládat ze čtyř jasně definovaných fází a praktických nástrojů, které povedou sektor k tomu, aby měl regenerační dopad na planetu.

Kromě toho je základní kostra udržitelnosti v souladu s klíčovými iniciativami v této oblasti, jako je Glasgowská deklarace UNWTO a tzv. Cíli Udržitelného Rozvoje.

Podle generálního ředitele Barceló Hotel Group Raúla Gonzáleze je tato aliance „skvělou příležitostí k podpoře a propagaci posunu směrem k udržitelnému cestovnímu ruchu“.

Generální ředitel NH Hotel Group, Ramón Aragonés, naopak řekl, že „sektor byl hybnou silou hospodářského růstu, sociálního rozvoje a spojení kultur“, přičemž dodal, že „nyní společně budeme také hnací silou směrem k udržitelnější budoucnosti“.

Lídr Radisson Hotel Group, Federico J. Gonzalez, k tomu prohlásil, že iniciativa umožní celému hotelovému sektoru směřovat ke konečnému cíli uhlíkové neutrality a zároveň reagovat na požadavky zákazníků, kteří „požadují udržitelné možnosti cestování, které jsou snadno pochopitelné“.

Mezi společnosti, které se v současnosti na iniciativě podílejí, patří hotelové skupiny jako Accor, Barceló Hotel Group, Huazhu, včetně její dceřiné společnosti Deutsche Hospitality; Indian Hotels Company Limited; Jin Jiang International (Holdings) Co., Ltd., včetně jejích dceřiných společností Jin Jiang Hotels, Louvre Hotels Group a Radisson Hotel Group; Meliá Hotels International a Minor Hotels, včetně NH Hotel Group.

Související články

Komentáře

Přidat komentář