RECYKLOVANÁ HOTELOVÁ MÝDLA ZACHRAŇUJÍ MILIONY ŽIVOTŮ

Ashley Nault - Jun 15, 2010
0

Floridská společnost Clean The World recykluje použitá mýdla a šampony z hotelů po celých Spojených státech, aby pomohla zachránit miliony životů, které by byly jinak ztraceny kvůli nedostatečné hygieně. 

Shawn Seipler a Paul Till, dva obchodní cestující, kteří tráví na cestách až 200 dní v roce, se začátkem roku 2009 začali zajímat, co se stane s miliony malých mýdel a šamponů, které hosté zanechají v hotelových pokojích. Uvědomili si, že to je zbytečné plýtvání a že by se všechny mycí prostředky jistě daly využít lépe. Brzy poté tedy založili firmu Clean The World a začali pomáhat milionům lidí na světě. 

je obecně známo, že šíření mnoha smrtelných nemocí se dá často zastavit pouhým mytím rukou. Skoro dva miliony dětí však každý rok ve světě umírá na infekce dýchacích cest a různé druhy průjmových onemocnění. Používání mýdla se ukazuje být velmi účinným řešením. V mnoha zemích je ale mýdlo něčím, o čem si lidé mohou nechat pouze zdát. Právě tento problém se pánové Seipler a Till rozhodli pomoci vyřešit.

Během jednoho roku se jim podařilo oslovit přes 200 hotelů a ubytovacích zařízení, které jsou ochotné pravidelně recyklovat použité šampony a mýdla, které dávají hostům do koupelny. Ačkoliv Clean The World na projektu pracuje teprve 15 měsíců, podařilo se jim již nashromáždit 4 miliony mýdel a skoro 91.000 kg šamponů a kondicionérů.

Clean The World se snaží mýdla doručovat do celého světa a především do regionů, kde je čistících prostředků nedostatek. Mýdla distribuují ale i např. do útulků pro bezdomovce ve Spojených státech. I při nedávném zemětřesení na Haiti společnost místním lidem dodala množství potřebného mýdla.

V poslední době se celá iniciativa dále rozšiřuje a získává značnou mezinárodní pozornost, což je přesně to, co Clean The World potřebuje. Čím více hotelů se do programu zapojí, tím více pomoci se dostane k lidem, kteří ji opravdu potřebují.

Související články

Komentáře

Přidat komentář