RIO LÁKÁ TURISTY NA VÝLETY DO CHUDINSKÝCH ČTVRTÍ

Kevin Eagan - Sep 20, 2010
0

Rio de Janeiro, nádherné brazilské velkoměsto, chce dokázat, že může turistům nabídnou více než jen sochu Ježíše Vykupitele, horu známou pod názvem Cukrová homole a pláž Ipanema. Představitelé města nedávno spustili pokusný projekt, který láká turisty do chudinských čtvrtí Ria.

 

Mnoho ze 6 milionů obyvatel Ria de Janeira žije ve více než 1.000 chudinských čtvrtí. Zatímco se turisté nemohou dočkat než uvidí slavnou sochu Ježíše Vykupitele, než se vyfotí na úžasných plážích Copacabana nebo Ipanema a než vyšplhají na Cukrovou homoli, návštěvnost místních chudinských čtvrtí je minimální. Chudinské čtvrti, v kterých se rozmohl obchod s drogami a které místní obyvatelé nazývají 'favelas', se nikdy nedostaly mezi deset nejoblíbenějších míst, které by turisté chtěli navštívit, tedy pokud se zrovna nejednalo o zájemce o adrenalinová dobrodružství, kteří by hledali, kde prožít něco velmi nebezpečného. Představitelé Ria se ale rozhodli obrátit pověst chudinských čtvrtí ve výhodu. Před několika lety, odstartoval brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva kampaň zaměřenou na vyčištění chudinských čtvrtí od zločinu a pašování drog a v současnosti jsou vidět první výsledky. Chudinská čtvrť Santa Marta je první čtvrtí, která přivítala turisty.

Nedávno tento pokusný projekt s názvem 'Nejlepší výlet v Riu' oficiálně spustil sám prezident. Turisté mají tak příležitost navštívit ulice čtvrti Santa Marta, která je domovem 5.000 lidí. Provede je tudy zaškolený člověk ze čtvrti, jehož životní příběh jen dokreslí život ve čtvrti. Dalšími zajímavostmi, které turisté mohou navštívit, je škola samby nebo dokonce ulice, ve které Michael Jackson natáčel klip k jedné ze svých písní. Turisté budou mít také spoustu příležitostí obdivovat nádherné výhledy na město a najde se i čas na vyprávění o nelehkém životě v chudinských čtvrtích Ria.

Olympiáda se blíží a představitelé města doufají, že do roku 2016 budou v boji se zločinem a pašováním drog v místních chudinských čtvrtích ještě úspěšnější. Bezpečnost v ulicích je zásadní a zlepšení pověsti také určitě pomůže propagaci Ria i nabídce rozličných druhů turistických atrakcí. Obrovskou výhodou takového projektu je, že pomůže tisícům lidí, kteří v chudinských čtvrtích žijí, vést lepší život.

Související články

Komentáře

Přidat komentář