ODENSE - NEJEN RODIŠTĚ HANSE CHRISTIANA ANDERSENA

Michael Trout - Feb 20, 2012
0

Odense ještě dnes láká turisty jako rodiště jednoho z předních dánských spisovatelů, Hanse Christiana Andersena. Ten zde strávil celkem 14 let svého života a Odense na něho pamatuje dodnes.

Když se mluví o pohádkách, většina dětí si alespoň vzdáleně vybaví příběhy Hanse Christiana Andersena. Tento dánský spisovatel 19. století se již za svého života stal téměř legendou. Andersen měl těžké dětství, ale počáteční potíže se mu podařilo překonat a nakonec se zapsal do dějin jako vypravěč jedněch z nejkrásnějších příběhů, co lidstvo zná.

Andersen se sice narodil v Odense, ale aby mohl psát, přestěhoval se do Kodaně. Odense na svého Andersena ale nezapomnělo, takže pokud se chcete vydat po jeho stopách, tady najdete, co hledáte.

Pokud se chcete dozvědět něco o Andersenově životě, můžete si projít město s průvodcem, který vás vezme na všechna důležitá místa. Pokud si ale budete chtít projít Andersenovu "stezku" sami, začněte určitě jeho domem. Právě tady se tento velký spisovatel narodil a dnes je z domu oblíbené muzeum, které je zasvěceno právě jeho památce.

Nedávno došlo k rozšíření muzea, takže jsou zde k vidění i zajímavé a naprosto unikátní sbírky vzácných vydání, dopisů, náčrtů a osobních věcí.

Většina návštěvníků pak na své cestě směřuje do muzea města Odense, Møntergårdenu a odtud do Påskestræde, kde se nachází škola pro chudé, kterou Andersen navštěvoval. Na své procházce městem narazíte i na krásnou radnici z konce 19. století. Nedaleko odsud se nachází kostel Sv. Knuta, který je prvotřídní ukázkou vrcholu gotické architektury.

Související články

Komentáře

Přidat komentář