PŘÍJEZDOVÁ TURISTIKA V RUSKU ČELÍ VÁŽNÝM PROBLÉMŮM

Larry Brain - Apr 16, 2012
0

Rusko zaznamenalo v poslední době vážný pokles příjezdové turistiky. V zahajovací panelové diskusi ke konferenci o světovém cestovním ruchu, World Travel Market Vision Conference, která se konala v hotelu Marriot Grand v Moskvě, se mluvilo dokonce o "pohromě".

Prezident skupiny KMP, Vladimir Kantorovič, mluví o ruské příjezdové turistice jako o popelce ruského turismu. Také se nechal slyšet, že podle něj ruská vláda pro rozvoj turistiky v Rusku vůbec nic nedělá.

Mnoho národů po celém světě ví, jak z cestovního ruchu těžit. V Rusku se ale vláda soustřeďuje na ropu a zemní plyn. Zbylé lokality, kde se ropa a plyn netěží ani nezpracovávají, by přitom mohly svou krásou přilákat spoustu turistů a pomoci tak místní ekonomice.

Kantorovič je také místopředseda představenstva pro cestovní ruch, proto je pro něj ruská příjezdová turistika tak důležitá. Kritizuje ruskou vládu za to, že nevede přesnou statistiku příjezdové turistiky a ztěžuje návštěvníkům a turistům, kteří by chtěli prozkoumat ruské přírodní a kulturní bohatství vstup do země.

Podle Kantoroviče jsou čísla ve statistikách nafouknutá do té míry, že se z nich nedá ani přibližně vyčíst, kolik lidí opravdu Rusko navštívilo. Podle tabulek navštívilo některé regiony více turistů, než je v celém Rusku obyvatel.

Kantorovič taky poukázal na nedostatky ruského vízového systému. V současné době je totiž jednodušší získat víza jako turista než jako obchodní cestující. Většina podnikatelů se proto při vstupu do země vydává za turisty, aniž by pak na své cestě navštívili turisticky zajímavá místa.

Rusko očekává pro příští čtyři roky 20% nárůst v počtu turistů. Budou se zde totiž konat velké sportovní události. Podle odhadů by měl počet turistů v roce 2016 dosáhnout 28,3 milionu oproti 23,7 milionu z roku 2012. V roce 2013 je totiž Rusko pořadatelem světových šampionátů v atletice a v roce 2014 se zde budou konat zimní Olympijské hry.

V roce 2010 se ruský turismus zotavil z recese, která ovládla rok 2009. I tak ale Rusko nedosáhlo na světový průměr, který v roce 2010 činil 7 %, zatímco Rusko zaznamenalo jen 2% růst. První čtvrtletí roku 2011 však zaznamenalo další růst, a to o 5 % oproti stejnému čtvrtletí roku 2010.

Související články

Komentáře

Přidat komentář