CESTOVNÍ RUCH JE V RUSKU ODVĚTVÍ ČÍSLO JEDNA

Daniel A. Tanner - Oct 1, 2012
0

Nedávná statistika ukázala, že největší část hrubého domácího produktu (HDP) Ruska pochází z cestovního ruchu, a ne z automobilového průmyslu, jak by se mohlo zdát.

Statistika dále ukázala, že cestovní ruch zaměstnává zhruba tolik lidí jako finanční sektor. Statistiku zaštítila Světová rada pro cestovní ruch (WTTC) a sponzory byli TUI AG a American Express. WTTC se věnuje rozvoji světové turistiky a výzkumu v oblasti cestovního ruchu.

Výzkum pro statistiku provedla agentura Oxford Economics a data ukázala, že v roce 2011 přispěl zisk z cestovního ruchu k ruskému HDP celých 3,4 bilionu rublů (106 miliard dolarů). Celkem tvořil příjem z cestovního ruchu téměř 6 % HDP, což je mnohem víc než příjmy z jiných sektorů ekonomiky. Automobilový průmysl se na celkovém ruském HDP podílel v roce 2011 jen z 4,8 %, chemický průmysl ze 3,3 % a komunikační služby jen ze 2,9 %.

V Rusku zaměstnává cestovní ruch, ať už přímo, nebo nepřímo, přes 4 miliony lidí. Je to navíc sektor, který zaznamenává enormní růst. V současnosti je průměrný meziroční růst 4 % a očekává se, že tento trend vydrží ještě dalších deset let. Tato data naznačují, že by se Rusko mělo soustředit na další rozvoj a podporu cestovního ruchu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář