RUSKO PLÁNUJE SPUSTIT VLASTNÍ REZERVAČNÍ SYSTÉM

Justin N. Froyd - Sep 7, 2015
0

Ruská vláda přebírá další odvětví do vlastních rukou, neboť plánuje v reakci na nový zákon o ochraně osobních údajů vytvořit vlastní letecký rezervační systém.

Kontroverzní ruský zákon o ochraně osobních údajů je stále velmi čerstvou záležitostí, avšak samotný zákon již začal vytvářet určitou revoluci v životě ruských obyvatel a napjatých vztazích země s okolním světem.

Podle nového zákona musí být osobní informace ruských občanů uloženy na serverech nacházejících se v Rusku. Tento požadavek je však pro mezinárodní společnosti takřka nemožné splnit a pro některé z nich, například cestovní kanceláře a rezervační společnosti, je tento zákon motivem k ukončení podnikání v zemi.

I když jsou Rusové zvyklí rezervovat si letenky přes mezinárodní společnosti, což evidentně není v souladu s novým zákon, nemá země v plánu omezovat své občany a jejich cestování. Místo toho plánuje vláda, podle slov šéfa Federální turistické agentury, vytvoření vlastního rezervačního systému.

Další zprávy uvádějí, že Rostec, společnost vlastněna státem, bude řídit onen nový rezervační systém a že Federální turistická agentura rovněž vyvíjí doplňkové webové stránky, které budou poskytovat užitečné informace pro cestující, kteří si tento ruský rezervační systém s názvem Russia.travel vyberou.

Ruský online rezervační systém bude primárně z počátku zaměřen na rezervaci letenek, ale v plánu je rozšíření nového systému o rezervaci vlaků, hotelů a zajímavých aktivit, pokud tedy vše půjde podle plánů.

Podle prvních zpráv by neměly být zahraniční online rezervační a letecké společnosti novým zákonem o ochraně osobních údajů ovlivněné, ale zdá se, že odpor Federální bezpečnostní služby vůči této výjimce nějakým způsobem ovlivnil postoj vlády k této otázce. Výsledkem toho požádala vláda zahraniční společnosti o ukládání informací na ruských serverech.

Navzdory kontroverzi se však Federální turistická agentura domnívá, že nový rezervační systém bude mít pozitivní efekt na ruský cestovní ruch. Předpokládají totiž, že se zvýší popularita a návštěvnost tuzemských letovisek.

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář