ŠALAMOUNOVY OSTROVY HLEDAJÍ CESTY KE ZKVALITNĚNÍ CESTOVNÍHO RUCHU

Dan Rang - Jun 28, 2010
0

Přestože jsou Šalamounovy ostrovy tropickým rájem s rozumnými cenami, v oblasti cestovního ruchu se potýkají s mnohými výzvami. Mezi největší výzvy patří nedostačující infrastruktura a  vzdálenost mezi ostrovy a jejich potenciálními návštěvníky.

 

Nedávná zpráva, vydaná v hlavním městě Šalomounových ostrovů, Hoinaře, odhalila nedostatky, kterým ostrovy v oblasti cestovního ruchu čelí, a navrhla možná řešení. Prvním krokem k řešení čehokoliv je identifikovat problém, a přesně to se také stalo. Hlavním nedostatkem je poloha ostrovů. Nejsou blízko Americe ani Kanadě jako Havajské ostrovy a nejsou ani v dosahu bohatých Evropanů jako řecké ostrovy. Chce-li se turista dostat na Šalamounovy ostrovy, zaplatí často jen za cestu letadlem více než za dovolenou se vším všudy například na Krétě.

Druhým problémem Šalamounových ostrovů je nedostačující infrastruktura, která je pro návštěvu většího množství turistů zásadní. Letecká společnost Solomon Airlines neprovozuje dostatek letů, kterými by dopravila návštěvníky do Hoinary, a stejně tak na březích ostrovů v jižním Pacifiku nestaví ani dostatek lodí. Ale i v případě, že by na Šalamounovy ostrovy dorazili spousty turistů, by se stejně všichni neměli kde ubytovat a stravovat, protože na ostrovech není dostatek hotelů a restaurací.

Odborníci podílející se na zprávě uvedli, že stačí zlepšit spolupráci Ministerstva cestovního ruchu s Ministerstvem financí. To znamená zařídit, aby hotovost byla správně distribuována, což by ve výsledku mělo zajistit prosperitu Šalamounových ostrovů. Další zvažovanou změnou je zavedení pravidelných letů ze Šalamounových ostrovů do Papuy Nové Guiney, což by určitě pomohlo zvýšit počet turistů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář