TOP 5 STADIONŮ S NEJVYŠŠÍ PRŮMĚRNOU NÁVŠTĚVNOSTÍ V EVROPĚ

Nik Fes - Sep 14, 2015
0

Fotbalové kluby v dnešní době ve velké míře spoléhají na své fanoušky a mají k tomu své důvody. Fanoušci jsou lidé, kteří udržují kluby v chodu tím, že nakupují zboží, sledují zápasy svých týmů v televizi a chodí na stadiony. Tourism-review.com vám přináší přehled stadionů a klubů s nejvyšší průměrnou návštěvností v Evropě za sezónu 2014/15.

5. ALLIANZ ARENA (BAYERN MNICHOV)

Nachází se v německém Mnichově a je domácím stadionem historicky nejúspěšnějšího německého klubu Bayernu Mnichov. Allianz Arena byla otevřena v květnu roku 2005 a patřila k stadionům, které hostily zápasy Mistrovství světa v roce 2006. Od té doby byl stadion mnohokrát místem konání mnoha fantastických utkání a je potřeba zdůraznit, že většina těchto zápasů byla vyprodána. To však neplatí jen pro německý národní tým, ale i pro Bayern samotný. V sezóně 2014/15 navštívilo domácí zápasy bavorského velkoklubu v průměru 72,882 fanoušků, což představuje 97% kapacity stadionu.

4. STADION SANTIAGO BERNABÉU (REAL MADRID)

Je domácím stadionem jednoho z nejúspěšnějších klubů na světě – Realu Madrid. Na rozdíl od již zmíněné Allianz Areny se však může chlubit bohatou historií a tradicí. Stadion Santiago Bernabéu byl otevřen v roce 1947 a je pojmenován po bývalém předsedovi klubu, Santiago Bernabéu Yestem. V sezóně 2014/15 se Realu nepovedlo navázat na úspěch ze sezóny předešlé, avšak to nemělo velký vliv na počet návštěvníků. S průměrem 73,081 lidí na zápas se Santiago Bernabéu řadí na čtvrtou příčku na našem seznamu i přesto, že procentuálně se jedná „pouze“ o 85% kapacity stadionu, ve srovnání s 97% Bayernu.

3. OLD TRAFFORD (MANCHESTER UNITED)

Old Trafford možná je jediným britským stadionem na našem seznamu, ale určitě je tím nejpamátnějším a nejstarším. Stadion je domácím hřištěm pro nejúspěšnější anglický klub Manchester United a byl otevřen v roce 1910. Od té doby se na tomto stadionu odehrálo mnoho památných utkání, ale zároveň došlo i k méně příjemným událostem. Během druhé světové války byl totiž stadion poničen natolik, že musel United hrát svá domácí utkání po nějakou dobu na jiném hřišti. Dnes je však stadion ve vynikajícím stavu a po nepovedené sezóně 2013/14 se klub chtěl ukázat v lepším světle a fanoušci za týmem stáli. V sezóně 2014/15 navštívilo zápasy United v průměru 75,335 fanoušků. Vzhledem k tomu, že kapacita stadionu je takřka totožná, lze tohle číslo považovat za fantastický úspěch. Není divu, že klubová legenda Bobby Charlton kdysi dal Old Trafford přezdívku „Divadlo snů“.

 

2. CAMP NOU (FC BARCELONA)

Nazýván Camp Nou v katalánštině nebo Nou Camp v angličtině, stadion je domácím působištěm evropských šampionů FC Barcelona. Jedná se o stadion s nejvyšší kapacitou na našem seznamu, která dosahuje skoro 100,000 (přesně 99,354). Kromě toho se jedná i o největší stadion v Evropě a druhý největší fotbalový stadion na světě. Od svého otevření hostil mnoho důležitých sportovních akcí, jako například dvě finále Ligy mistrů či letní olympijské hry v roce 1992. Ve veleúspěšné sezoně 2014/15 dosáhl Nou Camp průměru 77,632 na zápas, čímž se řadí na druhé místo v našem přehledu.

1. SIGNAL IDUNA PARK (BORUSSIA DORTMUND)

Může to být pro leckoho překvapením, ale Signal Iduna Park Borussii Dortmund je opravdu nejnavštěvovanějším stadionem v Evropě. Samotný klub není tak úspěšný ani populární jako Bayern Mnichov, druhý německý klub na našem seznamu, ale Borussia je ve světě velmi dobře známá právě kvůli svým neskutečným fanouškům. Kapacita stadionu je 80,667, díky čemuž je největším německým stadionem a jedním z největších stadionů na světě. I přes velmi neúspěšnou sezonu si v průměru 80,463 fanoušků našlo cestu na stadion, aby povzbuzovali svůj milovaný klub.

Související články

Komentáře

Přidat komentář