TIBET NEMÁ VE SVĚTĚ OBDOBY

Bill Alen - Nov 28, 2011
0

V Tibetu se člověk cítí málem jako v nebi. Může za to průměrná nadmořská výška 4000 metrů. Také proto láká Tibet horolezce a fascinuje kulturní nadšence.

K Tibetu se váže mnoho příběhů, které vyprávějí o jeho historii, kultuře i politické situaci. Je to úžasné místo a díky průměrné výšce 4000 metrů nad mořem leží skoro v oblacích. Zdejší kultura odráží historii několika národů a fascinuje bohatým náboženským pozadím. Není divu, že přibývá turistů, kteří chtějí prozkoumat místní půvaby.

Zima v Tibetu je název nové kampaně, která představuje Tibet v trochu jiném světle. Teploty pod bodem mrazu by neměly nikoho odradit od návštěvy mystické krajiny průzračně modrých jezer a hustých lesů. V Tibetu stále přibývá nových cestovních kanceláří a mnoho z nich už představuje speciální zimní nabídky.

Nemusíte zrovna zdolat Mount Everest, zážitky si odnesete i z Velkého kaňonu Jarlung Cangpo. Strávit v Tibetu oslavy Losaru, tedy Nového roku, je určitě také jedinečná zkušenost. Hlavní město, Lhasu, si prostě nemůžete nechat ujít. A jestli vás zajímá zdejší náboženství, čekají na vás buddhistické kláštery Samjä, Tašinhülpo, Džókhang či Norbulingka.

Jestli máte rádi výzvy, zajeďte si na Kailas. Hora patří mezi nejvýznamnější posvátná místa džinistů, hinduistů i buddhistů. Náročný výstup může trvat i několik týdnů.

Většina turistů přijíždí to Tibetu z blízkého okolí. Ze zahraničí ale přijíždějí také tisíce návštěvníků a Tibet doufá, že jich bude ještě více.

Související články

Komentáře

Přidat komentář