TOP 5 NEJLEPŠÍCH CEST K PODNIKNUTÍ ROAD TRIPU

Gregory Dolgos - Jun 8, 2020
0

Autem (či motorkou), dle vlastních podmínek, s naprostou svobodou volby poutavých míst a bez obrovských davů lidí: road tripy představují ideální dovolenou v post-koronavirové éře. Po týdnech karanténní izolace se lze shodnout na tom, že takový výlet je v kontextu současných událostí perfektní volbou.
Hedvábná stezka v Asii, Okružní silnice na Islandu, stezka k Verdonskému kaňonu ve Francii, národní park Zion v Utahu a norský Trollstigen – to je pět nejlepších světových lokalit k podniknutí road tripu.

Hedvábná stezka

Již samotné jméno zní snově. Kromě známých lokalit doporučují experti osobnější výlet, který vám odhalí novou stranu míst jako Khiva, Bukhara či Samarkand.

Autem či na motorce vede dobrodružná cesta přes Střední Asii, Rusko, Kazachstán, Uzbekistán a Kyrgyzstán. Budete tak mít možnost navštívit východní města tisíce a jedné noci.

Trollstigen, Norsko

Velké vodopády, strmé svahy, působivé kaskády, hluboké fjordy a úrodná údolí – to vše představuje norský Trollstigen. Trasa o délce 106 kilometrů, která se nachází na západě země, je tvořena 9 % svahem a 11 % ostrými zatáčkami. Ze všeho kolem číší nádhera a majestátnost, počínaje jmény vrcholů obklopujících silnici: „Kongen“ (král), „Dronningen“ (královna) a „Bispen“ (biskup).

Cesta byla otevřena v roce 1936 a spojuje Trollstigfoten a Stigerøra. Podél cesty mohou cestovatelé narazit na autentické přírodní krásy Norska. Odborné znalosti inženýrů a stavitelů jsou rovněž příjemným překvapení, včetně fjordu Geiranger, který je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Verdonský kaňon, Francie

Cesta ve Verdonském kaňonu, na půli cesty mezi Provence, francouzskou riviérou a jižními francouzskými Alpami, nás zavede do jednoho z nejpůsobivějších kaňonů na světě, kde strmé, téměř svislé stěny, kontrastují s velkolepou tyrkysovou vodou.

Tato cesta je ideální možností, jak vidět ostré křivky, až 700 metrů dlouhé vodopády a jedinečnou krajinu. Je známá jako „Corniche Sublime“, je dlouhá 140 kilometrů a začíná v Castellane (francouzská riviéra) pokud započneme cestu z východu nebo v Moustiers-Sainte-Marie (Lubron) ze západu.

Trasa je okružní a umožňuje zastávky u Moustiers (doporučuje se navštívit kapli Notre Dame de Beauvoir z 12. století), Castllane, Rougon a La Palud-sur-Verdon.

Zion Canyon Scenic Drive, Utah (USA)

Tato dálnice vede k jednomu z nejpůsobivějších krajinných útvarů ve Spojených státech: k moři červených kaňonů, které by jednoduše mohlo představovat planetu Mars v jakémkoliv hollywoodském filmu.

Tuto cestu v národním parku Zion v Utahu lze projet buďto autem či hromadnou dopravou, kterou organizuje samotný park. Tato linka zahrnuje devět zastávek, takže vám neuniknou neuvěřitelné výhledy ani hlavní části těch nejatraktivnějších turistických tras, jako jsou The Narrow, rokle, kterou protéká Virgin River, či Angels Landing, vyvýšená vyhlídka, která nabízí 360stupňový výhled celého parku.

Trasa 1 nebo Okružní silnice

Slavná trasa 1, známá také jako Ring Road (Okružní silnice), je trasou, která obklopuj celý Island a umožňuje vám zavítat k většině jeho atrakcí. Tento 1340kilometrový výlet představuje výbornou možnost přiblížit se islandské přírodě. Začíná a končí v Reykjavíku. Mezi nejznámější přírodní památky patří ledovce, sopky, vodopády, pláže s černým pískem a další.

Kromě hlavního okruhu umožňuje prodloužení přes poloostrov Snaefellsnes využití dalších 400 kilometrů plných přírodních divů, jako například sledování velryb, obdivování kolonií papuchalků nebo navštívení sopky Snæfellsjökull.

Související články

Komentáře

Přidat komentář